Bussijuhtide minimaalne kuupalk tõuseb 50 euro võrra

Bussijuhid saavad 50 eurot palgalisa.Foto: Shutterstock

Tervise- ja tööminister Peep Peterson allkirjastas täna käskkirja, millega kinnitas Eesti transpordi- ja teetöötajate ametiühingu ja autoettevõtete liidu vahel 28. veebruaril 2023. aastal sõlmitud kollektiivlepingu laiendatud tingimusi.

Kokkuleppe kohaselt tõuseb alates tänavu 1. oktoobrist bussijuhi miinimum kuupalk 1300 euroni, alates 2024. aasta 1. aprillist 1350 euroni ja alates 2024. aasta 1. oktoobrist 1400 euroni. Praegu on täistööajaga töötavate bussijuhtide miinimum töötasu 1250 eurot kuus, teatasid esindusliidud.

Kokkuleppe sõlmiti ka uues töötasu miinimummääras, mida kohaldatakse alates 2025. aasta 1. veebruarist nendele bussijuhtidele, kes hakkavad sõitma uute avaliku teenindamise riigihanke lepingute sõlmimise järel toimivatel bussiliinidel. Kokkuleppe järgi on eesmärk uute lepingute alusel sõitvatele bussijuhtidele rakendada Eesti keskmise palga tasemel töötasu.

“Palgad peavad edenema,” kommenteeris tervise- ja tööminister Peep Peterson. “Mul on hea meel, et bussisektori sotsiaalpartnerid on leidnud viisi bussijuhtide hinnatõusu kompenseerimiseks. Soovitan samasuguseid kokkuleppeid ka teistele sektoritele, alustades sotsiaalvaldkonnast ja lõpetades kaubandusega.”

Sõlmitud kokkulepped ja nende laiendamine kogu sektorile jõustuvad 1. juulil 2023.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.