Palk

Eesti töötajad ootavad jõuluks rahalist preemiat, mitte firma jõulupidu

Firmapidu polegi noorte seas populaare valik preemiaks. Foto: Pixabay

40% töötajatest ootavad jõulupühade eel tööandjatelt pigem väikest rahalist, kuni 100 euro suurust, preemiat, mitte lisapuhkust ega jõulupidu, selgub CVKeskus.ee värskest uuringust.

Rahaline preemia kõnetab kõige enam nooremaid kuni 25-aastaseid töötajaid, uhke
jõulupidu aga vanemaid kui 56-aastaseid.

“Kõige enam soovivad Eesti töötajad saada tööandjatelt rahalist preemiat – 100 euro väärtuses lisaraha hinnatakse kõrgemalt ka võimalusest veeta kaks lisapuhkusepäeva pere ja lähedastega,” kommenteeris uuringut CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

“Rahaline preemia on eelistatuim nii meeste kui ka naiste seas, kuid naised hindavad kahepäevast lisapuhkust pisut olulisemaks kui mehed.”

40% Eesti töötajatest ootavad tööandjatelt väikest rahalist preemiat 24% valiksid kaks lisapuhkusepäeva, 16% kuni 200 euro väärtuses kinkekaardi ja 10% ootaksid uhket ettevõtte jõulupidu koos kaaslastega.

Kõige ebapopulaarsemad ootused on tööandjapoolne annetus heategevuseks, mida sooviksid 4% töövõtjatest, tööandjapoolne kingitus (3% vastanutest) ja kinkekorv (2% vastanutest).

Rahaline preemia oli populaarseim valik just noorte seas. “Iga teine (53%) noorem kui 25-aastane töövõtja eelistas 100-eurost rahalist preemiat ja iga viies noor lepiks ka lisapuhkusega,” lisas Henry Auväärt.

36–46-aastastest töötajatest eelistasid rahalist preemiat 32% ehk vähem kui kolmandik vastanutest.

“Arvatavasti on Eestis üks enim levinud jõulupühadega kaasnev hüve ettevõtte poolt korraldatav jõulupidu, mida hindavad kõige kõrgemalt 56–76-aastased töötajad. Noortest valiks jõulupeo kõigest iga kümnes töövõtja,” tõi välja Henry Auväärt.

Uuringus osales 1045 töötajat erinevatest valdkondadest.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.