Palk

Eksperiment: Kas tasustatud veebiküsitlustega on ka päriselt võimalik raha teenida?

Kokku olen sel saidil kulutanud mõned tunnid.Foto: kuvatõmmis.

Põhitöö kõrvalt lisaraha teenimine on arvatavasti paljudel inimestel mõttes, kuid tihtipeale võib puudu jääda ajast või võimalustest.

Tasustatud veebiuuringud ja online-intervjuud

Tõenäoliselt on nii mõnigi lugeja tasustatud uuringutest lugenud või kuulnud, kuid pole nendega ise kokku puutunud. Selleks, et asjas kindel olla, võtsin kätte ja proovisin ise veebiküsitlustega veidi lisaraha teenida.

Blogidest ja foorumitest jäid mulle silma kaks saiti: Profilic.ac ja Respondent.io, mis mõlemad maksavad inimestele vastavalt siis küsitluste ja intervjuudel osalemiste eest.

Kümne minuti eest üks nael

Profilicu näol on tegu keskkonnaga, kus ettevõtted ja ülikoolid saavad kergelt viia läbi mistahes liiki uuringuid ja küsitlusi, mille eest siis vastavalt kestvusele ja raskusastmele ka vastajatele makstakse.

Alustamine ei olnud lihtne. Kõigepealt tuli täita pikk ankeet, milles küsiti eri laadi isiklikke küsimusi (tekitatakse sinu kohta profiil). Aja jooksul soovib sait, et kasutaja ka oma vastuseid uuendab või uutele küsimustele vastab. See on küsitlustele pääsemise eelduseks.

Siia lehele ilmuvad küsitlused, kuid osaleda saavad vaid kiiremad.

Seejärel tuleb oodata, kuni mõni küsitlus saidile ilmub. Kuna tahtjaid on palju, soovitan selle jaoks brauseris pidevalt saiti ühel vahelehel lahti hoida – küsitlused saavad hetkega täis.

Küsitluste hind varieerub paarikümnest sendist mõne naelani, mistõttu sobib sait tõesti inimesele, kes on kogu päeva vältel arvutis ning saab aeg-ajalt 5-20 minutit küsitluse täitmisele pühendada.

Pikemad intervjuud suuremate summade eest

Teine sait, kust ma samuti reaalselt raha kätte sain, oli Respondent. Mainin kohe ära, et kuigi siin on tasu tunduvalt suurem, olen mina seni ainult ühele interjvuule pääsenud.

Respondentis tegutsevad peamiselt ettevõtjad, kes soovivad koguda andmeid oma toodete, kasutajate või auditooriumi kohta. Selleks viiakse veebi teel läbi intervjuusid, mille pikkused varieeruvad 30st kuni 90 minutini.

Intervjuusid pakutakse rohkem, kuid sobivaid kandidaate on vähem.

Tunniajase intervjuu keskmine hind on umbes 100 – 125 dollarit, kuid paljuski sõltub tasu ettevõttest. Sarnaselt Profilicule tuli ka siin täita ära ankeet iseenda, oma huvialade ja töökogemuse kohta. Vastavalt profiilile kuvatakse kasutajatele intervjuusid.

Intervjuule sobivust hinnatakse paari screening küsimuse alusel, mille täitmine ei võta üle paari minuti aega. Seejärel tuleb vaid oodata vastust, et oled uuringuks sobilik. Mittesobivuse korral vastuseid ei saadeta.

Kui alguses tundus sait mulle väga ahvatlev, siis peagi selgus, et enamikele intervjuudele ma ei sobi (suurem osa pakkumistest puudutab minu puhul IT-sektorit). Ühele intervjuule siiski ma sobisin.

Raha kantakse PayPali kontole, täitsa päriselt.

Tegu oli AdBlock Plus meeskonnaga, kes otsiski ajakirjandustaustaga inimesi, et meedia rahastusmudelite ja reklaamieelistuste teemal vestelda. Intervjuu kestis 45 minutit ning vajalik oli veebikaamera olemasolu. Tasuks kanti PayPali kontole 45 dollarit (tegelikkuses 38, sait võtab vahendustasu).

Siiski näitas minu väike eksperiment, et ka kodus arvuti taga lihtsalt mõne veebilehe lahti hoidmine ja aeg-ajalt küsimustele vastates on võimalik kuus teenida mõnikümmend kuni mõnisada eurot lisaraha.

Teenida on võimalik ka inimesi enda lingiga saidile suunates, kuid tasu tuleb alles pärast  uue kasutaja esimest edukat väljamakset.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.