Palk

Hea viis kolleegidega sõprust sobitada: vallanda endas sisemine Shakespeare

Miks mitte tööl midagi kokku luuletada?Foto: Canva

Täna on ülemaailmne tööluule päev. Eks 11. jaanuar tähistab nii mõndagi muud, nagu näiteks lompidesse hüppamise ja teiste pritsimise päeva, kuid tööelu rikastamiseks ja kolleegidega lähedussuhete sobitamiseks sobiks luuletuste kirjutamine ehk paremini.

Kaugtöö on saanud meie argipäeva osaks, mistõttu lähedussuhted kolleegidega on hakanud ära vajuma. Ka uude töökohta sisseelamine on väga keeruline, kui seda peab tegema kaugelt.

Õnneks kasutab enamik inimesi kaugtöö tegemisel lisaks meilidele ka Chati ning on seeläbi kättesaadavad, mis annab hea võimaluse riimide tegemiseks. Sedasorti üleskutse ei nõua kelleltki isegi töölaua tagant eemale minemist ning need, kellele selline tegevus pole meeltmööda, võivad ka värsside loomise väljendusrikkamatele kolleegidele jätta.

Tööluule kirjutamise päev sai alguse soovist muuta tavaline tööpäev lõbusamaks ja ergutada loomingulisust. Eriti võib kontoripäev hakata venima pealelõunat, kui kõht on täis ja tahaks veidi elevust, et päris tukkuma ei jääks. Luule aitab näha, kes on naljamees ja kes romantilisem poeet ning võib ehk mõne kolleegi sisemaailma saladusegi kogemata avastada. Igal juhul on see lõbus viis, kuidas kolleege paremini tundma õppida ja lähedust isegi kaugelt hoida.

Liiga palju muretsetakse selle pärast, et päevas pole piisavalt tunde kogu töö ära tegemiseks. Luule kirjutamine aitab võtta korraks aja maha, hingata ja lasta mõttel rännata. Kes teab, mis seiklusteni see viib? Äkki hakkab nii lõbus, et proovitakse terve päeva kõik töösõnumid luulevormis teineteisele edastada? See oleks juba midagi!

Inspiratsiooniks midagi Geeniuse töömesilastelt:

Päiksetervitav päev on helguse loonud,
kus nii mõnelgi
töölt mõtted eemal, ‘kui joobund’
“Lootus paistab aknast sisse”,
mõtlesin,
kui silmad päikse poole
jätsin laugude ukse priukile

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.