Palk

Järgmisest aastast tõusevad vangla-, prokuratuuri madalapalgaliste teenistujate ning RIK-i töötajate palgad keskmiselt 15%

Raha jagus peqle palkade ka äriregistri tasude kaotamiseks, kohtuekspertiisi tõhustamiseks ning okupatsioonimuuseumile.Foto: Scanpix

Justiitsministeeriumi järgmise aasta eelarvega tõusevad valitsemisala asutuste palgad ning represseeritute toetus. Samuti võimaldatakse äriregistri andmed saada tasuta kättesaadavaks, alustada Patarei merekindlusesse kommunismiohvrite muuseumi loomisega ning arendada kohtuekspertiisi võimekust.

Justiitsministeeriumi valitsemisala sai riigieelarvest lisavahendeid muuhulgas ka palgafondi suurendamiseks. „Kvaliteetsete avalike teenuste osutamiseks ning asjatundliku ja piisava personali kindlustamiseks tõuseb kohtute ja prokuratuuri madalapalgaliste teenistujate töötasu, mis on viimastel aastatel üldisest palgakasvust maha jäänud.

Vanglateenistuse palkade tase hoiab sammu teiste siseturvalisuse valdkonna asutuste palgatasemega. RIK-i töötajate palgatõus tugevdab Eesti küberjulgeolekut ja tagab, et riigi IT-majades töötaksid kõrgelt kvalifitseeritud inimesed,“ sõnas justiitsminister Lea Danilson-Järg.

Lisavahendeid eraldati ka seadusemuudatustest tulenevate ülesannete – maksejõuetuse teenistuse ning tööstusomandi apellatsioonikomisjoni tegevuseks. Justiitsministeeriumi valitsemisala palgafond kasvab ligi 18 miljoni euro võrra, mis võimaldab keskmiselt 15 protsendi suurust palgakasvu.

Toetust saavad vangist ühiskonda naasvad isikud kui ka represseeritud

Rahastust õnnestus leida vanglast vabanenute taasühiskonnastamise teenusteks, et vähendada korduvkuritegevust. „Vanglast vabanenu suurimad toimetulekut mõjutavad tegurid on elu- ja töökoha puudumine. Selleks, et inimene vabanedes uusi kuritegusid toime ei paneks, peab tema taasühiskonnastamiseks süsteemselt tööd tegema,“ selgitas justiitsminister. Tänu täiendavale rahastusele on võimalik jätkata vanglast vabanenutele tugiteenuste pakkumist, mida seni on rahastatud Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) toel.

Järgmisel aastal alustatakse Patarei merekindluse kommunismiohvrite muuseumi ekspositsiooni loomisega ning toetatakse ka represseerituid ja nende organisatsioone. „Okupatsiooni kahjude jäädvustamiseks ning ohvrite mälestuse hoidmiseks toetame kommunismiohvrite muuseumi ekspositsiooni valmimist 865 000 euroga. Suurendame ühtlasi represseeritute toetust, milleks eraldame täiendavalt 0,5 miljonit eurot. Represseeritute abistamise fondi, valdkonna mittetulundusühinguid ja partnerorganisatsioone toetame kokku ligi ühe miljoni euroga,“ ütles justiitsminister.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.