Kaks kolmandikku tööandjatest palka tõsta ei plaani

Kaks kolmandikku tööandjaid palka tõstma pole valmis samal ajal kui sama palju töötajaid soovivad palgatõusu.Foto: Canva

CV-Online’i tänavu juunis läbi viidud küsitluse järgi ei plaani 68,4 protsenti organisatsioonidest lähiajal oma töötajate palka tõsta.

Samas ei ole lausa 70,8 protsenti vastanud töötajatest enda praeguse töötasuga rahul ning 83,5 protsenti  töötajatest oleks valmis vahetama töökohta, kui neile pakutaks praegusest kõrgemat töötasu, teatas töökuulutuste portaal. 

Uuringust ilmnes, et tööealised inimesed ootavad palgatõusu enamasti 10–11 protsenti. Küsitlusele vastanud ootavad stabiilset palgatõusu vastavalt inflatsioonile. Kõige suurem rahulolematus saadava töötasu osas on spetsialistidel, oskus- või lihttöölistel, teenindus- või müügitöötajatel ja juhtidel.

Töökohta ollakse nõus ka vahetama, kuid seda tingimusel, et pakutakse üle 30 protsendi võrra suuremat töötasu, mida märkisid 54,6 protsenti vastanutest, või 16–30 protsenti  suuremat töötasu, mida sooviksid 25,4 protsenti. 12,8 protsenti vastanutest ei soovi oma töökohta suurema töötasu nimel vahetada.

Vähesemal määral tuuakse välja, et sobivaid suurema palgaga ametikohti ei ole tööturul leida ning kõik sõltub pakkumisest, sealhulgas muudest lisahüvedest ja töökeskkonnast. Lisaks ei olda suurema töötasu eest nõus tingimata igasugust tööd tegema.

Töökohta hoobilt vahetama ei kiputa

“Tulemused peegeldavad selgelt tööturu olukorda, kus tööotsijad on tööturul äärmiselt passiivsed ning valmis kandideerima vaid juhul, kui uus tööandja on valmis pakkuma oluliselt paremaid palgatingimusi. Kuigi praeguse töötasuga ei olda rahul, siis kandideerima ei kiirustata ja ollakse äraootaval seisukohal,” kommenteeris CV-Online’i turundusjuht Karla Oder.

Uuringust selgus, et organisatsioonid plaanivad aga palgatõusu enamasti 7–9 protsendi ulatuses, mis ei pruugi otseselt vastata töötajate ootustele. Organisatsioonid prognoosivad palgatõusu spetsialistidele, oskus- või lihttöölistele, teenindus- või müügitöötajatele ja juhtidele. Peamiselt ajendab organisatsioone palka tõstma palga- ja tööturul toimunud muutused ning inflatsioon, mis näitab seda, et organisatsioonid hoolivad enda töötajate motivatsiooni ja töörahulolu hoidmisest.

68,4 protsenti vastanud organisatsioonidest ei plaani lähiajal töötajate palka tõsta. Peamisteks põhjusteks toodi palga korrigeerimist aasta alguses ning järgmise palga ülevaatuse saabumist. Teisena toodi välja kaootilist turuseisu ning töömahu vähenemist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.