Palk

Kuidas lõpetada tööleping viisakalt ja väärikalt, ilma endale probleeme tekitamata?

Uus töökoht tekitab alati elevust. Samas tasub ka alati mitu korda üle vaadata praeguselt töökohalt lahkumise plussid ja miinused. Kui oled siiski langetanud otsuse lahkuda, võiksid silmas pidada järgnevaid punkte.

Teata lahkumisest ette vähemalt kuu aega

Kui kavatsed töölt lahkuda, peaksid sellest ette teatama tööandjale vähemalt 30 kalendripäeva. Vähema etteteatamise korral võib tööandja küsida sinult kahju hüvitamist. Kuna tööandja peab ka leidma sinule asenduse, on hea oma lahkumisotsusest võimalikult vara teada anda ka kirjalikult.

Vaata üle ka oma tööleping ning veendu, et võid järgmisesse ettevõttesse tööle asuda. Paljud ettevõtted kehtestavad konkurentsipiiranguid ning seega tasub üle kontrollida töölepingu punktid.

Pea tagasisidevestlus oma ülemuse või personaliosakonnaga

Kui töölt lahkumise põhjuseks on halb läbisaamine kolleegide või ülemus(t)ega, tasub tagasisidevestlust pidada kellegagi personaliosakonnast. Kui aga lahkud sõbralikes suhetes, tasub oma otsese ülemusega vestelda ning analüüsida enda sooritust ning samas ka ettevõtte kitsaskohti. 

Paljudel juhtudel ei pruugi personaliosakond teadlik olla paljudest probleemidest ning selleks, et teistel töötajate töötingimused paraneksid, võiksid viisakalt anda tagasisidet ka personaliosakonnale.

Ütle “aitäh”

Isegi kui lahkudes tundub kõik negatiivne, tasub häid suhteid hoida ning öelda aitäh kolleegidele. Kindlasti õppisid vähemalt ühe uue asja, või said mõne uue sõbra-tuttava. Seetõttu tasub alati inimesi tänada ning positiivsel toonil lahkuda.

Kuna Eesti on väike, tasub alati võimalusel töölt lahkuda positiivsel noodil. Uue töökoha otsingud või uues töökohas sisse-elamine võib osutuda keeruliseks, kui käitud ebaviisakalt töölt lahkudes.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.