Palk

Kuidas maksuvabal tulul silma peal hoida?

Peagi koidab mitme maksu tasumise tähtaeg.Foto: ARVET MÄGI / VIRUMAA TEATAJA

Uue maksuvaba tulu arvestus võib paljudes veel senini segadust tekitada. Selleks, et olukorrast ülevaadet saada, on maksu- ja tolliameti lehel olemas spetsiaalne abivahend.

Oktoobri kuu alguses kirjutas meedia, et maksuameti andmetel on Eestis 57 000 inimest, kes kasutavad suuremat maksuvabastust, kui nende sissetulek võimaldab.

Oma tulude kohta on aga võimalik lihtsalt ülevaade saada, kui kasutada MTA e-keskkonda. Sisse saab e-maksuametisse logida siit lehelt, kasutades Mobiil-ID abi või ID-kaarti.

Avakuvalt tuleb suunduda „Kiirviited“ menüüst esimese valiku „Minu sissetulekud“ alla. Sealt on võimalik näha kõiki kogunenud tulusid ning ühtlasi ka kasutatud maksuvaba tulu. Selleks, et teada oma maksuvaba tulu määra vastavalt sissetulekule, on MTA koostanud ka vastava juhendi.

Lisaks sellele jälgib ka süsteem sinna ilmuva tulu arvelt inimeste maksuvabastusi ning vajadusel teavitab neid e-maili või SMS-i teel. Teavitusi saavad kõik, kelle maksekohustus on ületanud 100 euri piiri.

Tähele tuleb panna ka seda, et MTA arvestab igaühe puhul ametlikku sissetulekut ning ei kuva näiteks üüritulu ega ka vara müügist saadavat tulu. Lisasissetuleku saamisel tuleb maksuvaba tulu arvestusel ise silma peal hoida.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.