Kes meist poleks poeleti ees või virtuaalse internetikaubamaja riiulite vahel seigeldes soovinud omale midagi uut ja põnevat lubada, isegi kui see pole majanduslikult kõige targem otsus. 30 päeva reegel on lihtne abivahend, et emotsioonioste vältida.
Reegli sisu on ise väga lihtne – proovi emotsiooniostu vältida vähemalt 30 päeva ning kui see muid finantskohustusi ei mõjuta ja soov on endiselt alles, tee ost peale seda. Vahepealne periood annab järelemõtlemise aega, mis võib taolise ostu tegemise otsust lõpuks kallutada.
30 päeva on piisavalt pikk aeg, et enda jaoks paika panna, kas ostu sooritamine on mõistlik ning kas selle jaoks on piisavalt vahendeid. Tuhinaga tehtud esialgne otsus võib selle aja jooksul muutuda ning ei paistagi lõpuks enam vajaliku ega ratsionaalsena.
Selleks, et emotsioonioste paremini hallata ja nende tegemiseks ka valmis olla, on mõistlik enda jaoks tekitada rahaline puhver või spetsiaalselt selliste kulutuste jaoks raha kõrvale koguda. Kui ostu tegemiseks on vahendid juba olemas, käib perioodi lõpus otsuse tegemine ka lihtsamalt.
Teine variant on selle 30 päeva jooksul otsida võimalusi ostu jaoks raha kogumiseks. Näiteks võib vähendada väljassöömiste arvu või poe ostude pealt tagasi saadud raha kõrvale panna. Kallite emotsiooniostude puhul võib selliste nippide pealt kõrvale kogumine oluliselt kauem aega võtta kui 30 päeva, aga nii saad ilma süümepiinadeta oma sihile järk-järgult lähemale jõuda.