Palk

Need soovitused aitavad uues linnas lihtsamalt tööd leida

Elukoha vahetamine pole kunagi kerge, kuna toob kaasa endaga suuri muudatusi elukorralduses, milleks me tihti valmis pole. Uude kohta kolimisel on kindlasti üheks edu eelduseks töökoha leidmine. Et see otsing kergemini kulgeks, tasuks jälgida neid soovitusi.

Ära jäta töö otsimist viimasele minutile

Töö otsimist uues linnas ei tasu kunagi viimasele hetkele jätta. Õigemini peaks see olema esimene tegevus, kui kolimine on kindel. Nii ei pea sa muretsema sissetuleku pärast ja saad tegeleda muude kolimisega seotud probleemide lahendamisel.

Üheks võimaluseks on kindlasti uurida olemasoleva tööandja käest, kas on võimalik üle kolida näiteks harukontorisse, kui selline võimalus peaks olemas olema.

Kasuta ära vanad tutvused

Kindlasti anna teada oma sõpradele ja tuttavatele uues linnas, et oled sinna kolimas. Nii võid leida soovitusi ja potentsiaalseid töökohti, kuhu kandideerida. Lisaks on tutvuste kaudu ka kergem muid kolimisega seotud teemasid lahendada, näiteks elukoha leidmist.

Jälgi, kuhu kolid

Elukoha valikul tasuks kindlasti kaaluda ka uues kohas asuvate potentsiaalsete töökohtade paiknemist. Võimaluse korral on alati lihtsam eelistada sellist tööd, mis asub elukohale lähemal ning sinna jõudmine ei võtaks tunde.

Kaalu kõiki tööpakkumisi

Ära loobu ühestki võimalusest tööintervjuu puhul, isegi kui pead seda tegema enne kolimist. Alati võib aga tööandjalt uurida ka muude võimaluste kohta, näiteks tööintervjuu tegemiseks Skype kaudu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.