Tööportaali palgapakkumised kasvasid hoogsalt, kahe sektori keskmine ületas 3000 euro piiri

Palgapakkumised läksid aastaga suuremaks.Foto: Shutterstock

Töökuulutustel pakutav keskmine brutopalga vahemik oli 2022. aastal 1361–1848 eurot, mida on 11% rohkem kui 2021. aastal, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika. Palgapakkumiste võrdlus põhineb rohkem kui 31 000 töökuulutusel, kus pakutav töötasu oli avalikult välja toodud.

Enim kasvasid aastaga kontoritöötajatele ja spetsialistidele suunatud palgapakkumised, kus pakutav töötasu tõusis 18%. Oskus- ja kutsetöötajatele ning ka abitöötajatele pakutav palk kasvas samal ajal 11%, teenindus- ja müügitöötajatel 8% ning tippspetsialistidel 7%.

Tippspetsialistidele suunatud tööpakkumistel ulatus keskmine palgapakkumine 2022. aastal 2617 euroni, keskastmespetsialistide ja kontoritöötajate tööpakkumistel 2369 euroni ning oskustöölistele ja kutsetöötajatele mõeldud tööpakkumistel 1891 euroni. Teenindus- ja müügitöötajate palgapakkumised ulatusid 1286 euroni.

Kiire kasv jätkus

CVKeskus.ee värbamisosakonna juhi Grete Adleri sõnul ei aeglustunud vaatamata ebakindlale ajale palgapakkumiste kasv ka aasta viimases kvartalis. Pakutavad palgad kasvasid neljandas kvartalis eelneva aastaga võrreldes 17% ehk samas tempos kolmanda kvartaliga.

„Kiirelt kasvanud elukalliduse tõttu ei ole paljudel inimestel võimalik palgatõusuta toime tulla, mis on kergitanud palgaootuseid ja viinud üles palgapakkumised. Inimesteta äri ei tee ja tööandjad on täna keerulises seisus, sest kokkuhoiukohad tuleb leida mujalt,“ sõnas Adler.

Kus saab üle 3000 euro?

Infotehnoloogiasektori tööpakkumistel ulatus keskmine palgapakkumine 2022. aastal 3332 euroni, mida on 12% enam kui eelneval aastal. 3000 euro piiri ületasid veel ka pangandussektori tööpakkumised, kus keskmine pakutav töötasu kerkis 3036 euroni, kasvades aastaga 9%.

Kõige kiiremini kasvas pakutav töötasu aga avaliku sektori töökohtadel, kerkides aastaga 15% ja ulatudes 1937 euroni.

Kõige kõrgemat töötasu pakuti 2022. aastal arstidele, kinnisvaramaakleritele ja müügijuhtidele, kus pakutav palk ulatus 10 000 euroni. Pea sama suurt töötasu pakuti ka kõrgeima palgapakkumisega IT-tippspetsialistidele suunatud tööpakkumistel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.