Palk

Vaata, kui palju raha Kelly Sildaru riigilt kuldmedali eest sai

Kelly Sildaru võitis veebruaris USAs Utah's toimunud freestyle'i maailmameistrivõistlustel kuldmedali.Foto: Ezra Shaw/Getty Images/AFP/Scanpix

Kelly Sildaru käis võistlustel ja tuli maailmameistriks. Iseenesest mõista käib sellega kaasas suur kuulsus ja tänu ning ka hulk toetusi riigi poolt. Palju ta siis saab?

Eesti Olümpiakomitee toetab tippsportlasi, kes võistlustel silma paistnud, läbi Olümpiaalade toetusprogrammi. Sportlane saab tasu vastavalt oma tasemele ja maailmameistrivõistlustel kuldmedali saanud sportlane hakkab automaatselt saama 4000 eurot kuus, millele lisandub veel olümpiamängudeks ettevalmistustasu 2200 eurot. Ehk 6200 eurot kuus.

Maksud tuleb ka maksta

Siin on väike aga. Nimelt on 4000 euro puhul tegu palgafondiga, millelt arvestatakse maha maksud. Puhtalt saab sportlane kätte 2305 eurot. Varemalt sai Sildaru veidi vähem, 1600 eurot (1022 eurot kätte), millele lisandus 1400 eurot ettevalmistustasu, miinus maksud.

Lisaks hakkab Sildaru treener saama iga kuu 1500 eurot (964 eurot puhtalt).

Kuna Sildaru sai maailmameistriks, määratakse talle Olümpiakomitee poolt ka ühekordne preemia 40 000 eurot, lisaks premeeritakse tema treenerit poole väiksema, 20 000 euro suuruse summaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.