Palk

Vaata, kus elavad Eesti kõige rikkamad ja kõige vaesemad inimesed

Eestis on kaks kanti, kus keskmine tulu ületab 1700 eurot ja kaks kanti, kus see jääb alla 700 euro.Allikas: Statistikaamet

Statistikaamet tegi ülevaate sellest, kui palju teenisid 2017. aastal erinevates Eesti paikades elavad inimesed. Selgus, et kõige suuremat keskmist brutopalka saadakse Tallinna külje all Peetris (1808 eurot) ja Äigrumäel (1721 eurot).

Vahe üle tuhande euro

Keskmine palk oli tippudest üle tuhande euro madalam Tartu maantee veeres Imavere ja Adavere vahel asuva Pilu (647 eurot) ja Järvamaal Türi vallas asuva Saueaugu (589 eurot) kandis.

Kollaseid, st kõrgema sissetulekuga kante jagub ainult Tallinna lähedusse, Tipusse (1618 eurot) Pärnumaal, Päidresse (1528 eurot) Viljandimaal ning Riguldisse (1545 eurot) Läänemaal.Joonis: Statistikaamet

Tallinna linnaosadest oli keskmine brutotulu kõrgeim Pirital ja Kesklinnas (1550 eurot). Madalaim aga Lasnamäel (1066 eurot) ja Põhja-Tallinnas (1168 eurot).

Vaata, palju sinu kandis teenitakse!

Seda, kui palju oli 2017. aastal keskmine palk sinu kodukandis, saad ise järele vaadata statistikaameti kaardirakenduses.

Mis on kant?

Statistikaamet selgitab, et kant on asustussüsteemi esmane funktsionaalselt terviklik või ühtne osa, mille moodustab asustusüksus või asustusüksuste grupp.

Suuruse poolest paigutub kant küla ja omavalitsusüksuse vahepeale. Statistikaamet avaldas oma kaardirakenduses võimaluse vaadata palgatöötaja kuukeskmise brutotulu andmeid ka kantide ja Tallinna linnaosade kaupa, nii et kokku on andmeid 847 üksuse kohta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.