Värske uuring: parem palk paneks lausa 86% inimestest uut tööpakkumist kaaluma

Parem palk paneks töökohta vahetama.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Viimasest CV.ee tööturu monitooringust selgub, et 66% tööandjatest ei ole lähikuudel valmis tõstma oma töötajate palkasid, samal ajal kui 85,6% töövõtjatest on avatud võimalusele leidma uusi tööpakkumisi, mis pakuvad paremat palka.

CV-Online turundusjuhi Karla Oderi sõnul on ärevad ajad toonud endaga kaasa olukorra, kus töövõtjad soovivad stabiilsuse ja turvatunde suurendamiseks suuremat palka. “Töövõtja ootuse ja tööandja pakkumise vahel on täna väga suured käärid,’’ rääkis ta.

“Kuna tööturg on elav, siis töötajate valmisolek ja avatus uutele tööpakkumistele on ehe märk tööandjatele, et midagi tuleb siiski ette võtta, et mitte kaotada tublisid ning usaldusväärseid töötajaid,” sõnas ta.

Lisaks palga mitterahulolule on töövõtjad valmis töökohta vahetama ka järgmistel põhjustel: otsitakse rohkem arenguvõimalusi (43,3%), ei olda rahul juhtimisstiiliga (33%), soovitakse vahetada töö valdkonda (27,1%), ei olda rahul töökeskkonna- ja kultuuriga (24,7%) ning praeguseks töökohas on liiga suur töökoormus (18,6%). 

Vastavalt tööturu monitooringule on viimase kolme kuu jooksul töökoha vahetusele mõelnud 73% vastanutest ja 79,1% vastanutest on esimese sammu uue töökoha poole astunud, kandideerides uuele ametikohale. 

Aktiivsust tööturul kinnitab ka tööportaali statistika, milles on näha, et kandideerimise aktiivsus on tõusnud esimeses kvartalis võrreldes eelmise aastaga. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.