Võitsid lotoga või said päranduse? Mida teha, kui pangakontole tekib järsku suur summa raha

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kindlasti on paljud mõelnud, mida kõike korda ei saadaks, kui võidaks paar miljonit eurot loteriiga. Loto naeratab vaid vähestele ja võib-olla ongi see hea, sest kui vaadata statistikat, siis 80% loteriivõitjatest on viie aasta jooksul veel vaesemad kui nad olid enne võitu. Õigesti käitumise puhul võib loteriivõidust siiski suur abi olla sinu finantsolukorra parandamiseks, sama kehtib ka suuremate päranduste puhul.

Ära räägi sellest peaaegu mitte kellelegi

Kui kavatsed loteriivõidust rääkida oma tööandjale, sõpradele ja perekonnale, võid kindel olla, et varsti teab sellest terve maailm (või vähemalt terve Eesti). Üsna pea võid leida oma ukse tagant ka sugulased, kelle olemasolu olid unustanud või sõbrad, kes tahavad et sa nende „lahedasse äri-ideesse“ investeerid.

Muidugi ei saaks sa seda varjata oma elukaaslase/abikaasa eest, seega tasub seda talle kindlasti öelda, kuid põhjendada ka oma hirme.

Palka endale finantsnõustaja

Enamik inimesi, kes järjepidevalt ja targalt investeerivad, ei mängi lotot. Üldiselt on lotovõitjate finantsteadmised pea et olematud, mida näitab ka eelnevalt mainitud statistika. Seetõttu tasub palgata keegi targem, kes nõustab sind võidu osas. Kindlasti pead valima hoolikalt väga usaldusväärse inimese, et aitab sul paigutada su raha targalt ja otstarbekalt.

Maksa tagasi oma võlad

Kui sul on kohustusi panga ees, maksa need tagasi esimesel võimalusel. Alles seejärel mõtle koos oma finantsnõustajaga, mida teha ülejäänud rahaga. Kui otsustad ülejäänud raha panna kallite autode ja majade alla, siis mõtle, kas suudaksid ka seda kõike 20 aasta pärast üleval pidada.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.