Raamatusoovitused

Raamatusoovitus: “Aatomharjumused”

Edu toob järjepidev ning automaatne harjumuslik käitumine oma unistuste suunas.Foto: Canva

Eelmisel nädalal soovitasime tunnustatud ja palju kiidetud raamatut “Raha psühholoogia” autorilt Morgan Housel. Suurepärane järg sellele oleks James Cleari kirjutatud ja ülemaailmset edu saavutanud menuk “Aatomharjumused”.

“Raha psühholoogias” viidatakse, et meie käitumine ja mõtlemine mõjutab kõige enam meie rahalist seisu või üleüldist rikkust. Rahatarkus võib tunduda ehk millenagi, mida saab koolis õppida ja mida kõik ei oska. Raamat selgitab ja aitab mõista, miks see tegelikult nii ei ole.

Peamine soovitus, mis raamatus antakse, on olla oma rahaasjades pikaajaliselt järjepidev. Seda eriti siis, kui eesmärk on saavutada turvaline tulevik näiteks pensionieaks. Varem rahavabaduseni jõudmiseks peab olema kõvasti tahtejõudu ja võimekust oma elustiili drastiliselt muuta.

Kui sa aga pole üks nendest inimestest, kes tahaks kiirelt ja riskirohkelt tundmatusse hüpata, on aatomharjumuste tekitamine just sinu jaoks ja võib näidata teed samasuguse tulevikuni ilma ekstreemsusteta.

“Aatomharjumused” räägib, et edu võti on muuta oma igapäevaharjumusi, mitte loota kord elus tehtud muutusele. Tegemist on inimpsühholoogiat selgitava raamatuga, mis seletab meie käitumise tagamaid ning kuidas luua paremaid ja tulemuslikke harjumusi terveks eluks.

Allikas: Rahva Raamat

Raamatu teeb eriliseks see, et lisaks teaduslikule taustinformatsioonile on selgitatud, kuidas meie mõtted, tunded ja uskumused sellesse keerulisse võrrandisse paigutuvad.

Kuigi raamatus on asju seletatud üsna teaduslikult, ei ole see kuiv ega igav lugemine. “Aatomharjumused” on justkui tõhus käsiraamat, mida lugedes tekib soov kohe alustada ja kõik sammud kaasa teha. Mõistlik on aga raamat vahepeal pausile panna, senikauaks kuni mingi osa loetust on sisse harjutatud, ja siis liikuda edasi.

Kindlasti tasub see ost ennast tulevikuks ära ja suure tõenäosusega ei jää ühekordseks lugemiseks. Eesti keelde tõlgitud “Aatomharjumused” on näiteks Rahva Raamatus müügil 26,79 euro eest e-raamatuna ning kõvakaanelisena 41,99 euro eest. Ingliskeelne raamat maksab 28,89 eurot. Kõige odavamalt (ehk üldse tasuta) saab muidugi raamatu raamatukogust laenutades.

Aastal 2017 lõi James Clear harjumuste akadeemia, millest sai üks peamisi treeningplatvorme neile, kelle eesmärgiks oli nii isiklikus kui ka töises elus paremaid harjumusi juurutada. Õige pea asusid Fortune 500 ettevõtted ja plahvatuslikult kasvavad idufirmad oma juhte ja meeskondi just sellesse akadeemiasse koolitustele saatma. Tänaseks on harjumuste akadeemia lõpetanud üle 10 000 juhi, treeneri ja õpetaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.