Raha

Detsembris tõuseb jäätmeveo hinnakiri kõigis Tallinna piirkondades, kohati lausa 15 protsenti

Alates detsembrist tuleb arvestada suurema prügi äraveo tasuga.Foto: Scanpix

Alates 1. detsembrist muudavad ettevõtted kõigis Tallinna korraldatud jäätmeveo piirkondades jäätmeveo hinnakirju – kõigis piirkondades tõusevad segaolmejäätmete mahutite tühjendushinnad, teiste jäätmete mahutite tühjendushinnad jäävad samaks. 

Nõmme, Vanalinna ja Kesklinna jäätmeveo piirkondades, kus teenust osutab AS Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus, kasvab segaolmejäätmete mahutite tühjendushinnad ligi 6 protsenti, samas määras kasvab segaolmejäätmete mahutite tühjendushinnad ka Eesti Keskkonnateenused ASi teeninduspiirkonnas Lasnamäel ja Põhja-Tallinnas.

Mustamäe, Haabersti, Pirita ja Kristiine jäätmeveo piirkondades tõusevad segaolmejäätmete mahutite tühjendushinnad ligikaudu 15 protsenti, teenust pakub neis piirkondades Tallinna Jäätmekeskus.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimm rõhutab, et hinnamuudatus puudutab üksnessegaolmejäätmete mahutite tühjendamishindasid. „Ettevõtted on hinnatõusu põhjuseks toonud kasvanud personali- ja kütusekulud, mis omakorda on tinginud veokulu suurenemise,“ selgituas Vimm.

„Nõmme, Vanalinna, Kesklinna, Lasnamäe ja Põhja-Tallinna jäätmeveo teenusepakkumise lepingud on sõlmitud 2020. aastal ning selle ajaga on oluliselt tõusnud kütusehind. Ukraina sõjast tingituna ja koroonapandeemiast on geopoliitiline ning majanduslik olukord Eestis toonud väga kõrge inflatsiooni ning sellist olukorda ei olnud võimalik hinnapakkumisel ning kontsessioonilepingute sõlmimisel ette näha ega ennustada. Tallinna Jäätmekeskuse teenindavates jäätmeveopiirkondades on lisaks personali- ja kütusekulule kahekordistunud ka käitlushinnad.“

1. detsembrist kehtima hakkavad uued hinnakirjad leiab SIIT veebilehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.