Raha

Eesti inflatsioon kiirenes juulis 22,7 protsendini

Inflatsioon on jätkuvalt kõrge.Foto: Canva

Euroalal kiirenes aastainflatsioon Eurostati kiirhinnangu järgi juulis juunikuu 8,6 protsendilt 8,9 protsendini; Eestis kiirenes inflatsioon aga eelduslikult 22 protsendilt 22,7 protsendini, mis oli ka euroala suurim kasv.

Eesti hinnakasvule järgnes Läti, kus esialgsetel andmetel kiirenes inflatsioon juunikuu 19,2 protsendilt juulis 21 protsendini. Eestile ja Lätile järgnesid Leedu 20,8-protsendise ja Slovakkia 12,8-protsendise hinnakasvuga.

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon juulis 6,5 protsendiga aeglaseim Maltal, järgnesid 6,8 protsendiga Prantsusmaa ja 7,9 protsendiga Soome.

Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid juulis enim 39,7-protsendise kasvuga energiahinnad. Järgnesid 9,8 protsendiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 4,5 protsendiga tööstuskaubad ning 3,7 protsendiga teenused.

Euroopa Keskpank (ECB) on seadnud uueks sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks 2 protsenti keskpikas plaanis. Varem oli selleks veidi alla 2 protsendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.