Kui palju hinnad see kuu tõusid ja kas midagi läks odavamaks ka?

Sideteenused on aastavõrdluses isegi odavamaks muutunud.Foto: Canva

Statistikaamet väljastas uue tarbijahinnaindeksi, mille järgi on eelmise aastaga olnud hinnatõus mõneti lausa kahekordne. Seda peamiselt küttega ja energiaga seotud hindades. Mis veel kallimaks läinud on ja kas mõni asi on ehk odavamgi?

Möödunud aasta augustiga võrreldes tõusid toidukaupadest kõige enam suhkur, jahu ja tangained. Lisaks on rohkem kui poole kallim osta maitseaineid, õlitooteid ja mune.

Tarbijahindade muutus kaubagrupiti. Allikas: Statistikaamet

Eelmise aasta võrdluses odavnesid sideteenused, kuid tõusid pool protsenti kuuvõrdluses. Eelmise kuuga võrreldes läks väljas söömine ja transport odavamaks.

Statistikaameti juhtivanalüütik Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid 2021. aasta augustiga võrreldes tarbijahinnaindeksit enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogutõusust üle 40 protsenti. „Kodudesse jõudnud elekter oli 205,9 protsenti, soojusenergia 61,7 protsenti, gaas 244,2 protsenti ja tahkekütus 100,0 protsenti kallim.”

“Toidu ja mittealkohoolsete jookide ning transpordiga seotud hinnamuutused andsid kogutõusust vastavalt viiendiku ja seitsmendiku. Bensiin oli 30,5 protsenti ja diislikütus 46,9 protsenti kallim,“ lisas Trasanov.

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks augustis võrreldes juuliga 2,3 protsenti ning võrreldes eelmise aasta augustiga 24,8 protsenti. Mulluse augustiga võrreldes olid kaubad 18,3 protsenti ja teenused 37,6 protsenti kallimad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.