Teeni lihtsalt lisaraha oma vanade raamatute müügist

Vana raamat võib olla väärtuslikum, kui arvad.Foto: Canva

Kui oled just ostnud kodu, kus on palju vanu raamatuid või su riiulid vajavad ruumi, siis saada need uuele ringile. Aga seda ei pea viima kogumispunkti, vaid vana raamat võib olla sulle ka väikseks tuluallikaks.

Vanaraamat.ee ostab kokku erinevaid raamatuid ning on nõus nende eest maksma kaks kuni 30 eurot. Nende nimekirjas on kümneid tuhandeid raamatuid, mis võiks just sinu kodus olemas olla ja mille eest kena kopika võiksid saada.

Raamatuostu nimekirja leiab lehel raamatuost.ee. Kõige kiiremini leiad oma raamatu otsingu järgi ja näed, kas ja kui palju selle eest makstakse. Näiteks soovitakse 5 euro eest osta Raul Vaiksoo raamatut “Aja lugu. Esiaeg. Vanaaeg. Varakeskaeg. Visuaalne maailma ja Eesti ajalugu aegade algusest kuni keskajani (1. osa)”, mis võib kellelgi kooliaegadest kodus veel alles olla.

Kuigi, kui nimekirja sirvida, siis enamus raamatuid jääb silma 2 euroga ning mõned ka kallimalt, mis muidu ka hetkel paljude huviorbiidis. Näiteks ostetakse Jordan B. Petersoni “12 Elu mängureeglit” raamatut 8 euroga, selle müügihind poes on umbes 40 eurot uuena.

Neil ka lisanimekiri odavamate raamatutega, mille hinnad jäävad 0,50 kuni 1,50 euro vahele. Sealt leiab erinevaid nõukogudeaegseid raamatuid. Kui enda raamatut nimekirjas ei leia võid siiski julgelt küsida, kas seda raamatut ostetakse. Teinekord ostetakse raamatuid ka kilohinnaga.

Raamatud on tihti midagi sellist, mida ostetakse, loetakse ja siis nad jäävad riiulisse. Alati on parem saata raamatud uuele hingamisele, eriti veel siis, kui selle eest võiks raha teenida. Kuidas ja kuhu veel oma vanu raamatuid raha eest saab müüa või viia, on meil välja toodud SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.