Raha

Pärnus tõusevad 1. septembrist lasteaedade kohatasud

Pärnus on lapse lasteaeda panemine järgmisest aastast veidi kulukam.Foto: Canva

Pärnus tõusevad 1. septembrist lasteaedade kohatasud, sest volikogu otsusega hakkavad need nii keskuslinnas kui osavaldades sõltuma valitsuse kehestatud eelneva aasta alampalgast. Linnast kaugemal rakendatakse keskuslinnast madalamaid koefitsiente.

Seni sõltus kohatasu Pärnus sellest, kas laps käib ujulaga või ujulata lasteaias. Praegu on kohatasu Pärnu ujulata lasteaedades 56,40 ja ujulaga lasteaedades 70,50 eurot kuus. Osavaldades kehtivad kolm erinevat koolieelsete lasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määra ja tasumise korda.

Kõige enam tõuseb kohatasu linnale lähemal olevate osavaldade lasteaedades. Paikuse ja osade Audru osavalla lasteaedade kohatasu võrdsustati Pärnu ujulata lasteaedadega, Lindi, Jõõpre Kooli ja Tõstamaa lasteaedades jäävad need Pärnu kohatasudest odavamaks.

Vanem vabastatakse avalduse alusel laste kohatasu maksmisest, kui perest käib lasteaias kolm või enam last, tingimusel, et vanema ja laste elukohana on rahvastikuregistris registreeritud Pärnu linn. Soodustus laieneb nii keskuslinna kui osavaldade lasteaedades kohta kasutavatele paljulapselistele peredele. Ühest perest pärit lasteaiakohta kasutava teise lapse eest tasub vanem 80% kohatasu maksumusest.

Lasteaiatöötajate palgamäärad on seotud õpetajate palga alammääraga ja selle tõus koos üldise inflatsiooniga suurendab lasteaedade kulusid. Enamiku lasteaedade kuludest tasuvad Pärnu linna maksumaksjad, ka need, kelle lapsed lasteaias ei käi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.