Reisimine

Eestis tuntud reisikorraldaja lõpetas tegevuse ning tarbijakaitseamet võtab reisijate nõudeid vastu 22. juunini

Reisijad, kes pole saanud oma ostetud reiside raha, peaksid sellest TTJA-le üsna ruttu teada andma.Foto: Canva

Reisikorraldaja Kidy Tour OÜ, endise ärinimega Tiketa Tour OÜ, on teavitanud Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametit (TTJA) oma tegevuse lõpetamisest reisikorraldajana. TTJA võtab vastu reisijate nõudeid 22.06.2022 südaööni.

Kidy Tour OÜ on kinnitanud ametile, et reisijatele, kelle pakettreisid on ära jäänud või kelle pakettreiside kinkekaardid on realiseerimata, on tasutud summad tagastatud või on pakettreisileping reisija nõusolekul teisele reisikorraldajale reisi korraldamiseks üle antud.

Reisikorraldajal Kidy Tour OÜ on praegu kehtiv tagatis summas 500 000 eurot. Ettevõte on esitanud taotluse tagatise vabastamiseks. Reisikorraldaja tagatist kasutatakse pakettreisilepingu sõlminud reisijate reisilt tagasitoomiseks, kui reis sisaldas reisijateveo teenust, vajadusel tagasitoomiseni majutamiseks, reisitasu tagastamiseks reisijale pakettreisi ärajäämise korral või hüvitise tasumiseks pakettreisi ärajäänud osa eest, samuti tasu tagastamiseks lunastamata pakettreiside kinkekaartide eest.

Kuidas käituda, kui sina ei ole oma raha tagasi saanud?

On oluline veenduda, et reisikorraldajal puuduvad kohustused, mida kaetakse tagatise arvelt. Seetõttu ootab TTJA avaldusi reisijatelt:

– kes on sõlminud Kidy Tour OÜ-ga pakettreisilepingu, mis on reisikorraldaja poolt jäänud täitmata või ei ole selle täitmise osas saavutatud kokkulepet reisi korraldamiseks teise reisikorraldaja poolt;

– kellel on kasutamata Kidy Tour OÜ poolt väljastatud pakettreisi kinkekaarte.

Vabas vormis avaldus koos nõude aluseks olevate dokumentidega tuleb esitada hiljemalt 22.06.2022 TTJA e-posti aadressile info@ttja.ee.

TTJA hoiatab, et tähtaegselt esitamata jäänud nõudeid ei ole võimalik reisiettevõtja tagatise arvelt rahuldada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.