Reisimine

Finnair lõpetab Tartust lendamise, linnavalitsus on arutab regulaarsete lennuühenduste taastamise võimalusi

Finnair lõpetab Tartu vahel lennud.Foto: Scanpix

Seoses Finnairi ootamatu teatega lõpetada oktoobri lõpus Tartust lendamine, on linnavalitsus alustanud arutelusid regulaarsete lennuühenduste taastamiseks. Tartu linnapea Urmas Klaas aga leiab, et lennuühendused on Tartu jaoks ellujäämise küsimus.

Klaasi sõnul on rahvusvaheliste lennuühenduste säilimine kogu Lõuna-Eesti majandusliku ja sotsiaalse arengu seisukohast ülioluline. „Tartu on Euroopa kultuuripealinn aastal 2024 ja paljud tegevused algavad juba järgmisel aastal. Kiired ja mugavad ühendused Euroopaga on linna jätkuva arengu jaoks elutähtsad.“

„Tänane olukord näitab kahjuks, et Tartust lendamist ei ole võimalik turutingimustel korraldada. Kuna lennuühendused on meile ellujäämise küsimus, siis plaanime esimesel võimalusel regulaarsete lennuühenduste taastamiseks ise riigihanke korraldada,“ ütles Tartu linnapea.

Klaasi sõnul teeb linnavalitsus volikogule ettepaneku määratleda Tartust lendamine üldhuviteenusena ja avaliku teenindamise kohustuse panemise abil tagada lennuühendus vähemalt ühe olulise linnaga. Hetkel on sihtkohtadena arutelu all Helsingi, Riia ja Stockholm.

Lennuliini avaliku teenindamise kohustusena määratlemine annab Tartu linnale senisest laialdasemad võimalused lennuühenduste toetamiseks, selgitas Klaas. Sarnaste põhimõtete alusel on riik korraldanud näiteks ka riigihanke saarte vaheliste lennuliinide toimimiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.