Reisimine

Kui praamile minna ei saa, siis piletit tagasi müüa küll mõtet ei ole: mis odavamaid võimalusi on?

Pilet osta parem kambapeale või kasuta teisi võimalusi reisil siiski ära käia.Foto: Scanpix

Saartevahel praamiga liigeldes on praamipileti tagastamise teenustasu päris kopsakas – 3,20 eurot. See tähendab, et kui pilet oli ostetud soodustingimustel või täispiletina, siis kas kõik või enamus pileti summast läheks TS Laevadele pileti tagasi ostmise teenustasuks. Miks see nii kallis on ja mida selle asemel teha saaks?

Praamipileti puhul kehtib reegel, et tagasi ostetakse üks pilet ühel suunal, olenemata sellest kui palju sellel piletil on reisijaid või mis tüüpi sõidukiga on tegemist. Seega kambakesi reisides on mõistlik kõik inimesed ühele piletile registreerida. Juhul kui piletit kasutada miskipärast ei saa ja tahaks pileti eest raha tagasi, siis kaotab rahaliselt kõige vähem.

TS Laevad juhatuse liige ja teenindusvaldkonna juht Ave Metsla soovitab kasutada võimalusel teisi alternatiive, kui reisile ei saa valitud ajal minna. Nimelt on võimalik ostetud piletid ära kasutada üldjärjekorras alates ostuhetkest kuni 48 tundi pärast piletil märgitud reisi toimumist. Lisaks on võimalik kuni 15 minutit enne reisi toimumist muuta pilet mõnele teisele reisile tulevikus, kus on vabu kohti.

Piletit saab ringi vahetada piiramatu arv kordi ja samuti on võimalik vahetada autonumbrit igal hetkel. Üldiselt on praamipileti ümber vahetamine või muul ajal kasutamine väga paindlik. Samuti on TS Laevad võimaldanud eksikombel valel suunal ostetud piletiga õigel suunal sõita, kui praamil selleks vähegi ruumi on.

Kui küsisime, et miks tagasiostu teenustasu nii kõrge on, kui mõnel teisil ettevõttel, nagu T-Pilet, on see vaid üks euro, siis vastati, et teenustasu on kehtestatud administreerimise kulude katteks, kuna kaasneb täiendav töö klienditoele, raamatupidamisele jms.

Eriti mõistlik on pileti alternatiivseid kasutusvõimalusi käiku lasta sooduspiletiga üksikreisijal või ilma autota reisijal, kuna nende piletihinnad on alates 1,50 eurost ja täispilet on 4,50 eurot. “Kui pileti summa on väiksem, kui teenustasu, siis tagastatavat summat reisija jaoks ei teki ja tagastamise tasu ongi pileti maksumus, juurde maksma ei pea,” ütleb Metsla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.