Kuidas olla kindel, et su krediitkaardi reisikindlustus kehtib?

Olgugi, et kaart tuleb peale aegumist uuesti alati postkasti, ei tähenda see veel, et see kaart samade tingimustega on, nagu selle soetamisel.Foto: Canva

Paljud inimesed võivad omada krediitkaarti, millega on teenusena kaasas reisikindlustus kaardi omanikule ja ka mõnel juhul pereliikmetele. Selleks, et kindlustus kehtiks on aga vaja teada, kas kindlustuse kehtima hakkamiseks on vaja teha lisatoiminguid.

Reisikindlustuse tingimused muutuvad pidevalt ja ka need, mis kaardiga kaasa tulevad. Kui kaart on soetatud aastaid tagasi võib meeles olla kindlustusest üks jutt, kuid alati enne iga reisi planeerimist peaks need tingimused uuesti üle vaatama.

Näiteks Swedbanki Gold vaba tagasimakse krediitkaardiga on kindlustatud kaardi omanik ja temaga koos reisivad abikaasa/elukaaslane ja pereliikmed, kuigi kunagi kehtis lisakindlustus vaid elukaaslasele ja see elukaaslane pidi olema ka samale aadressile sisse kirjutatud.

Lisaks olid ka tingimused kindlustuse jõustumisele. Näiteks pidi aastaid tagasi ostu eest tasuma reisil olles ja hiljem uuendati tingimusi nii, et reisi eest pidi tasuma osaliselt, kas krediitkaardi või selle krediitkaardiga seotud arvelduskonto pealt. Täna pole Swedbanki krediitkaartidega tulevatel kindlustustel selliseid nõudeid, vaid kindlustus kehtib automaatselt krediitkaardi lepingu allkirjastamisel.

Kuidas siis on?

Reisikindlustusega krediitkaart on ka LHVs ja seal ei ole krediitkaardil küll kuutasu, vaid igakuine 10-eurone tasu tuleb maksta Au-kliendi staatuse eest. Ilma selleta krediitkaarti reisikindlustusega tellida ei saa. Sealse kuldkaardi reisikindlustuse tingimustes seisab, et kindlustuskaitse algab plastkaardi aktiveerimisel ja lõpeb kaardi kehtivuse viimasel päeval. Vitruaalkaartidega hakkavad kindlustused kehtima 72 tunni pärast peale kaardi aktiveerimist.

SEB pakub reisikindlustust oma Platinum kaardi omanikele, ning nende reisikindlustuse eest vastutab PZU. Reisikindlustus on kaardi omanikele tasuta ning tingimused on pealtnäha suhteliselt sarnased nagu eelmistelgi kaartidel. Suurem vahe teistega on see, et SEB Platinum kaarti ei ole nii lihtne saada, kui näiteks Swedbanki Gold vaba tagasimaksega kaarti.

Igal juhul on nõnda, et kui kahtled, siis kontrolli! Enne iga reisi planeerimist on võimalik helistada oma reisikindlustuse pakkujale ja kindla peale üle kontrollida, mida nad näha soovivad ja kuidas ka käituda kindlustusjuhtumi korral.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.