Reisimine

Lennujaam suutis juulis teenindada 78 protsenti rohkem reisijaid, julgestuskontrolli aeg jäi alla 15 minuti

Reisijate arv tundub järjest kasvavat.Foto: Canva

Juulis läbis Tallinna lennujaama 282 559 reisijat, mida oli 78 protsenti rohkem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Kriisieelse mahuga võrreldes jõudis reisijate arv 88 protsendi juurde, teatas Tallinna lennujaam.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme Eero Pärgmäe sõnul oli juulikuu reisijate arv väga hea, kuid reisijate arvu taastumist kriisieelsele tasemele mõjutab üldisest Euroopa lennujaamade alamehitatusest tingitud logistiliste tõrgete lahendamine.

“Olukord lennunduses on küll üldiselt stabiliseerunud, kuid jätkuvalt tuleb ette lennuplaanide muudatusi, lendude tühistamisi ja hilinemisi. Seetõttu on oluline, et reisijad jälgiksid lennuplaane ning lennufirmalt saabuvaid teateid ning võtaksid lennuplaanis tehtavate muudatuste korral ühendust oma lennufirmaga,” märkis Pärgmäe.

Kehtib veel kahe tunni reegel

Pärgmäe toonitas, et kuigi juulikuu viimastel nädalatel oli keskmine julgestuskontrolli läbimise aeg Tallinna lennujaamas alla 15 minuti, kehtib jätkuvalt kahe tunni reegel. “Kuna lendude täituvuse protsent on suvel väga kõrge, siis võtab ka reisijate lennule registreerimine rohkem aega. Lisaks soovitame rohkem lennata otselendudega ning võtta võimalusel kaasa käsipagas, mis on korrektselt pakitud,” lisas ta.

Alates juulist on kõigil reisijatel, kes lendavad Air Balticu või SAS-iga ja kellel on registreeritav pagas, võimalik see iseseisvalt lennule registreerida ja seeläbi kiiremini lennule jõuda. ”Iseteeninduslikud pagasiloovutuse punktid asuvad check-in laudades 1–4 ning nende kasutamiseks peab reisijal olema tehtud online check-in. Iseteenindusliku süsteemi kaudu on pagas võimalik loovutada kuni 24 tundi enne väljalendu ning iseteenindus on avatud ajavahemikus 4.00–21.00,” tutvustas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.