Reisimine

Oktoobris lendas tšarterreisidega rekordarv inimesi, nüüd minnakse üle talvisele lennugraafikule

Kõige enam lennati Türgi ja Egiptuse suunal.Foto: Scanpix

Oktoobri lennureisijate arv Tallinna lennujaamas oli 282 359. Tšarterreisijate arv oli 50 738 reisijat, mis on läbi aegade suurim tellimuslende kasutanud reisijate arv ühes kuus. 

Aasta üht populaarsemat reisimise kuud hoogustas sügisene koolivaheaeg, mida suve pikendamiseks kasutati. Kõige rohkem lennati oktoobris Vahemere rannikule Antalyasse, kuhu nii regulaar- kui tšarterlendudel reisis ligi 35 tuhat reisijat.

Populaarsuselt järgnesid traditsioonilised sõlmjaamad Helsingi, Riia ja Stockholm. Suurima turuosaga lennufirmad Tallinnas olid Air Baltic ja Ryanair – kumbki teenindas 20 protsenti reisijatest. Järgnesid Finnair 9 protsenti ja Lufthansa 8 protsenti turuosaga. Oktoobrikuu tellimuslendude kolm kõige populaarsemat sihtkohta olid Antalya, Hurghada ja Iraklion

Kuu lõpus toimunud üleminek talvisele lennuplaanile tähendab suvise kõrghooaja lõppemist ning hooajalisi muutusi sihtkohtade valikus. AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme  Eero Pärgmäe sõnul on selle aasta talvises lennugraafikus 40 sihtkohta ja lisandumas ka uusi liine.

„Novembrist alustab Ryanair lende Itaaliasse Treviso lennujaama ja Wizz Air Londonisse Lutoni lennujaama. Talvehooajaks taastuvad ka lennud Küprosele Paphosesse, jätkuvad lennud Dublinisse ning jaanuarist alates toimuvad hooajalised lennud Salzburgi.“ 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.