Reisimine

Restoranide nädalal saab kolmekäigulise õhtusöögi Michelini restoranis 40 euroga

Restoranide nädala raames pakutakse komplektlõunaid või õhtusööke.Foto: Scanpix

1.-7. novembril toimub Tallinna Restoranide Nädal 2022, kus osaleb seekord kokku rohkem kui 60 pealinna restorani. Nädala jooksul on võimalik tavapärasest väiksema kuluga külastada pealinna restorane.

Tallinna Restoranide Nädala initsiatiiv sai alguse kümme aastat tagasi kahe restoranipidaja algatusest. Esimene Tallinna Restoranide Nädal toimus aastal 2011, kui Tallinn oli Euroopa Kultuuripealinn.

Ettevõtmise eesmärk on tuua toidukultuur tallinlastele lähemale ja elavdada kodust väljaspool söömist kui ühte kultuurielamuse ning suhtlemise võimalust nii kohalikele elanikele kui ka turistidele. Restoranide nädalat peetakse ka teistes Eesti linnades, kuid mitte samaaegselt.

Tallinna Restoranide Nädala korraldaja Paavo Pettai peab pealinna restorane kvaliteedi mõttes fantastiliseks. “Esmakordselt ajaloos sai Eesti restoranimaastik Michelini tunnustuse osaliseks – selle nimel on pikki aastaid tööd tehtud. Kõik tärni või tunnustuse saanud on selle sajaprotsendiliselt välja teeninud,” kinnitab ta. 

“Tallinna restoranide tase on olnud ühtlane ja väga tugev juba aastaid, seetõttu tundus ka ootus eriliselt pikk. Minu jaoks tähendab see seda, et nüüd oleme me ametlikult ka toidukultuuriliselt Euroopasse vastu võetud.”

Restoranide elu elavneb ning uusi tegijaid on mitmeid

“Lisaks taset hoidvatele tuntud tegijatele on juurde on tulnud uusi ja väga huvitavaid restorane. Elamuslikku toitu ja väljassöömise elamust otsivatele inimestele on Tallinna Restoranide Nädal suurepärane ja hinnasõbralik võimalus kõige sellega tutvuda,” selgitab korraldaja. 

Restoranide nädala raames panevad restoranid tavaliselt välja kahekäigulise lõuna või kolmekäigulise õhtusöögi komplektpakkumise. Enamik pakkumisi jääb 20 kuni 40 euro kanti, mis on tavalisest väljas söömisest tunduvalt soodsam, kui arvestada restoranitoitude tavahindu.

“See saab olema südantsoojendav taaskohtumine kogu Tallinna restoranikogukonna jaoks. Lisaks on meil täielikult uuenenud broneerimissüsteem-koduleht,” avaldab Pettai. “Lehele on lisandunud restoranide filtreerimise võimalus – oma valiku saab teha nii restorani köögi, hinnaklassi, tunnustuste kui rohemärgise alusel,” räägib Pettai.

Pakutava menüü all võimalik ühe klikiga avada pakutavate kohtade vaade ja teha vastavalt avanevale informatsioonile mugavalt oma valik: kuupäev, kellaaeg, külaliste arv.

“Ostukorvi vaates saab oma reserveeringud ilusti üle vaadata, vajadusel muuta või eemaldada, sisestada oma andmed ja ühe klikiga suunduda maksma. Pärast seda saab klient kohe oma e-posti aadressile ostu kinnitava vautšeri koos reserveeringu koodiga,” selgitab Pettai.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.