Reisimine

See aasta soovib välismaal puhkamas käia peaaegu pool Eesti elanikke

Pandeemia ajal lõksus olnud inimesed tahavad välismaale puhkama.Foto: Canva

Koguni 45 protsenti Eesti elanikest plaanib sel aastal puhkusereisi välismaale, selgus aprillis Norstati poolt läbi viidud uuringust.

“Soov maailma näha on seda suurem, et viimasel paaril aastal on reisimine pandeemia tõttu olnud tugevalt raskendatud,” kommenteeris küsitlustulemusi uuringufirma Norstat Eesti juht Evelin Pae, kelle sõnul selgus küsitlusest veel, et koroonapandeemia tõttu on vähemalt ühe kavandatud välisreisi pidanud ära jätma 51 protsenti Eesti elanikest.

“Kõige rohkem kibelevad maailma avastama nooremad inimesed. Vanuserühmas 18 kuni 29 plaanib tänavu vähemalt ühe puhkusereisi välismaale ette võtta 56 protsenti vastanutest,” kirjeldas Evelin Pae uuringu tulemusi.

Eestis puhata paanivad 26 protsenti inimestest

Regiooniti teevad teistest rohkem reisiplaane tallinlased, kellest 26 protsenti kavatseb teha mitu ja veel 31 protsenti vähemalt ühe välisreisi. Harjumaa inimestest plaanib tänavu vähemalt korra välismaal puhata 54 protsenti.

Terve oma tänavuse puhkuse veedab Eestis 24 protsenti küsitlusele vastanuist, 21 protsenti ei ole lõplikke plaane veel teinud ja 9 protsenti ei kavatse sel aastal üldse puhata. Neid, kellel on kindel plaan tänavune puhkus Eestis veeta, elab kõige rohkem Kesk- ja Lõuna-Eestis, vastavalt 30 ja 29 protsenti küsitlusele vastanutest.

Küsitluses uuriti 1000 inimeselt: “Kas Teil on COVID-19 pandeemia tõttu viimase kahe aasta jooksul ära jäänud mõni planeeritud välisreis?” ja “Kas plaanite sel aastal puhkusereisi mõnda välisriiki?” Uuringu valim oli esinduslik vanuse, soo, rahvuse ja regiooni lõikes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.