Reisimine

Tallinna ja Aegna saare vahel alustab pühapäevast sõitu kiire katamaraan

Aegna on mõnus sihtkoht toredaks päevareisiks.Foto: Canva

Alates pühapäevast, 1. maist algab Tallinna ja Aegna saart ühendava laevaliini navigatsioonihooaeg, laev väljub Patarei sadamast Linnahalli kailt ja sõidab Aegnale 30 minutit.

Regulaarne laevaühendus Aegna ja mandri vahel toimib suvehooajal. Alates 2022. aastast teenindab liini Spinnaker OÜ kiire katamaraani tüüpi laevaga Vegtind, mis mahutab kuni 90 reisijat ja 20 jalgratast. 

„Erinevalt viimastel aastatel liini teenindanud laevast on tänavune laev ligi kaks korda suurem ning kaks korda kiirem. Pileteid saab osata nii eelmüügist kui ka kohapeal – kohapealseks müügiks on reserveeritud vähemalt 20 reisija piletit. Laev väljub Tallinnast ja samuti Aegnalt tagasi esmaspäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti kaks korda päevas. 27. maist 28. augustini väljub laev reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti mõlemast sadamast kolm korda päevas ning ülejäänud perioodil kaks korda päevas. Teisipäeviti liin käigus ei ole,” ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. 

Pileteid saab osta eelmüügist kuni 30 minutit enne laeva väljumist. Laevale pääs ja kohapealne piletimüük algab 30 minutit enne reisi algust. Pileteid saab osta ja täpsem info väljumiste kohta on kättesaadav liinilaevad.ee lehelt.

Tänase seisuga on pileti hind on täiskasvanutele 3 eurot, õpilastele ja üliõpilastele 1,90 eurot ja 65-aastased või vanemad isikud saavad samuti 1,90 euroga reisida. Jalgrattaga reisimisel lisandub hinnale 0,95 eurot ratta kohta.

Aegna saar on kõigest kolme ruutkilomeetri suurune, jäädes Eesti saarte seas 17. kohale. Sõltuvalt aastaajast elab Aegnal püsivalt 3 kuni 12 leibkonda. Aegnat külastades ei pea alati piirduma lühikese väljasõiduga, sest saarel jätkub avastamist mitmeks päevaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.