Tallinna Lennujaam: koolivaheaja reisijad peaksid lennujaama minnes aega varuma

Järgmisel nädalal reisijad peaks lennujaama mineku ette valmistama ja valmis olema pikemateks järjekordadeks.Foto: Canva

Tallinna Lennujaam annab teada, et koolivaheajal reisijad peaks järgmisel nädalal lennujaama minnes aega varuma, kuna reisijaid on ilmselt lennujaamas rohkem. Soovituslik on lennujaama tulla vähemalt kaks tundi enne reisi väljumist.

Koroonaajal, mil reisimist oli vähem ja segadust ning reegleid rohkem, tehti kodutöö korralikult ära ja valmistuti reisideks põhjalikumalt ette. Piirangute kadumisega on reisijate valvsus vähenenud ja kahetsusväärselt on tekkinud olukorrad, kus inimese reis lõppeb juba Tallinna lennujaamas.

Peamised vead, mida reisile minnes tehakse

“Viimasel ajal on kasvanud reisijate hulk, kes märkavad alles lennujaamas, et reisidokument enam ei kehti või pole end kurssi viidud, millised nõuded on sihtriigis. Soovitame jätkuvalt enne kauaoodatud reisi teha veidi kodutööd, et teie puhkus oleks pingevaba,“ rääkis Tallinna lennujaama juhatuse liige Eero Pärgmäe ning lisas, et mõnedel reisijatel on ka meelest läinud, kuidas tuleb pakkida vedelikke, et julgestuskontroll kulgeks tõrgeteta.

Isikut tõendava dokumendi kehtivusaeg ei vasta sihtriigi nõuetele 

Kui Euroopa Liidus reisimisel võib pass või ID-kaart kehtida sama kuupäevani, mil reis lõppeb, siis näiteks Egiptusesse reisija pass peab kehtima veel 6 kuud peale reisi.

Passi pole kaasas, proovitakse vaid ID-kaardiga reisida

Eesti kodanikud võivad siseneda teiste Euroopa Liidu (EL) ja Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) liikmesriikidesse passi või ID-kaardiga. Väljaspool Euroopat reisides on reisidokumendiks ainult pass.

Ei olda kursis transiitriikide nõuetega

Näiteks reisides läbi Ameerika Ühendriikide Mehhikosse, peavad olema täidetud ka Ameerika Ühendriikide sisenemise nõuded. Isegi kui USAs lennujaamast ei väljuta, tuleb Tallinnas ette näidata ESTA ja Ameerikasse sisenemise ankeet.

Riiki sisenemiseks puudub viisa

Jälgi, kas sihtriik nõuab viisat. Juhul, kui kehtivat viisat ette näidata ei ole, siis Tallinnas lennule ei pääse. Osade sihtkohtade puhul saab viisa piirilt, Egiptus näiteks. L

COVID-19 nõuded on täitmata

Endiselt nõuavad mõned riigid kas vaktsineerimis-, läbipõdemistõendit või testi. Testi puhul tuleb jälgida ka testi tegemise aega, sest see on riigiti erinev. Test peab olema tehtud 24 või 48 tundi enne esimest lendu. Soovitus: vii end kurssi sihtriigi Covid-nõuetega. Need võivad olla pidevas muutumises, seega tuleb vahetult enne reisi algust need uuesti üle vaadata. Mitte jätta testi tegemist viimasele minutile, sest siis ei pruugi jõuda lennule.

Lennufirma tingimused tulevad üllatusena

Tutvu lennupileti tingimustega, nt kui palju pagasit pilet sisaldab, kas check-in lennujaamas on tasuta või tasuline, milliseid maksetingimusi lennufirma aktsepteerib jne. Kohtame tihti olukordi, kus reisijad tulevad rõõmsalt lennujaama ja siis selgub, et check-in on tegemata ning lennujaamas on see tasuline (Ryanairi puhul maksab see 55€ inimese kohta). Nii käsi- kui äraantavale pagasile on lennufirmad määranud kindla kaalu ja ülekilode eest tuleb tasuda enne lendu. Osad lennufirmad võimaldavad tasumist vaid kaardimaksetega.

Autoga lennujaama saabudes arvesta, et parklad on koolivaheajal üsna täis ja vaba koha leidmine võib võtta aega. Parkimisinfo leiad siit.


Jälgi, et Sinu pagas oleks nõuetekohaselt pakitud

Jäta keelatud esemed koju, pakenda vedelikud korrektselt ning varusta pagas nime ja aadressilipikuga. Vaata täpsemaid juhised siit.

Kõigele lisaks on palju infot, nõuandeid ja juhendeid kättesaadavad Reisi Targalt lehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.