Tallinna Lennujaama reisijad saavad kasutada T1 parkimismaja poole odavamalt, kui lennujaamas

Prakimismaja kasutamine on talvel eriti mugav, kuna parkla on soojustatud.Foto: T1, autor Tiit Veermäe

T1 pakub koostöös ettevõttega GoParking keskuses pikaajalist tasulist parkimist. Teenus on mõeldud ennekõike lennureisijatele, aga seda saavad kasutada ka rongi- ja bussireisijad ja teised huvilised. Keskuse klientidele on parkimine kuni kolm tundi tasuta.

Pikaajaliseks parkimiseks saab sõidukile koha broneerida GoParkingi kodulehel ning jätta sõiduk T1 maa-alusesse parklasse või parkimismajja, teatas T1.

GoParking lehelt saab hinnakirja vaadata, kui sisestad oma reisi kestuse ja parkimisaja broneeringsüsteemi ning seejärel kuvatakse hinnanguline parkimise hind. Homsest nädal aega parkimist maksaks T1 parklas reisi ajaks 27 eurot.

Võrdluseks on Lennujaama parkimismaja kasutamine kolmeks päevaks 30 eurot ning iga järgnev päev seitse eurot lisaks. See teeks nädal aega parkimist 58 eurot, mis on rohkem kui poole kallim T1 pakutud võimalusest. Seejuures tasub tähele panna, et GoPraking hinnakiri võib muutuv olla, kuna hinnakiri kalkuleeritakse vastavalt kuupäevadele ja kellaajale, kuid Lennujaama hinnakiri on kindel.

Auto leiab parkla ise üles

„Tallinna Lennujaam on T1-st vaid mõneminutilise trammisõidu kaugusel ning seega sobib soodne teenus hästi lennureisijatele. Kuna T1 parkimismajas on videovalve ning maa-alune parkla on köetav, siis on tegu turvalise ja mugava parkimisvõimalusega. Eriti lennureiside kõrghooajal on hea, kui lennujaama läheduses on täiendavaid parkimiskohti,“ ütles T1 tegevjuht Tarmo Hõbe.

„GoParking T1 keskuses sobib väga hästi lennureisijatele ja on ideaalne autoga Eestisse saabuvatele turistidele. Tulevikus plaanime osutada T1-s lennureisijatele ka teisi teenuseid ning lisaks parkimisele saavad reisijad nautida kõiki T1 teenuseid,“ rääkis GoParkingi juhatuse esimees Jesse Paananen.

T1 maa-aluses parklas ja parkimismajas on Eestis ainulaadne Find My Car süsteem. T1 parklas ei pea kasutama parkimiskella ning süsteem aitab pargitud auto vajadusel üles leida. Küll tuleb parkimiskella kasutada keskuse trammipeatuse poolses otsas olevas väliparklas. T1 parkimiskohtadel on turvalisuse nimel kaks salvestavat kaamerat, mis reageerivad liikumisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.