Veebruaris toimuva Touresti võtmefookuseks on siseturism, mille puhul püstitatakse omaette erakordne hall

Tourest toimub järgneval aastal teistsugusel ajal ning minna tasub kogu perega.Foto: Erik Peinar

Järgmise aasta 9.-11. veebruarini toimuv turismimess Tourest saab siseturismi võtmes olema läbi aegade üks esinduslikemaid, kuna Eesti inimeste huvi kodumaal puhata on püstitamas rekordnumbreid.

“2021. aastal jõudis majutatud siseturistide arv 1,6 miljonini ning veedetud ööde arv 2,7 miljonini, mis tähendab, et eelmine rekord ehk 2019. aasta tulemused said 5 protsendi võrra ületatud. Võib prognoosida, et ka tänavune aasta näitab häid numbreid. Näeme seda ilmekalt Puhka Eesti halli põhjal, mis on tänaseks praktiliselt välja müüdud ning eksponentide seas käib hoolas messiks ettevalmistamine, et iga inimene Tourestilt endale sobiva pakkumise leiaks,” selgitas Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu peasekretär Merike Hallik.

Traditsiooniliselt on Puhka Eestis hallis kohal kõik Eesti maakonnad. Senistest võimsamate stendidega on seekord esindatud nii Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa kui ka Lõuna-Eesti piirkonnad.

Kuigi Puhka Eestis hall saab seekord olema läbi aegade üks võimsamaid, on Touresti eesmärk endiselt pakkuda inimestele reisivõimalusi ja teadmisi ka välismaiste sihtkohtade osas. Halliku kinnitusel on kohal Eesti inimeste armastatud sihtkohad Lõuna-Euroopast, Aasiast, Ameerikast ja Aafrikast ning tutvust saab teha väga eriilmeliste paikadega.

“Tasub üle rõhutada, et sel aastal toimub mess uuel ajal ehk neljapäevast laupäevani. Messiväravad avame neljapäeval juba kell kaks päeval ning õhtuti oleme pikemalt avatud kui eelmistel kordadel, et inimestel oleks aega peredega messielu nautida ka pärast tööpäeva lõppu. Pakume avastamisrõõmu, loteriisid, head Eesti toitu ehk kõike seda, mida ühelt korralikult koguperemessilt leidma peaks,” ütles Hallik.

Tourest on avatud neljapäeval, 9. veebruaril kell 14.00-19.00, reedel kell 10.00-19.00 ja laupäeval kell 10.00-20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.