Tarbija

A1000 Marketi juht: jutud kahekordsest õllehinnast on liialdus

A1000 marketi juht leiab, et kõik kasutavad soodsat aega hindade tõstmiseks.Foto: Canva

Odavpoodide keti A1000 Marketi juhi Tarmo Lauringu sõnul on hoiatused sügiseks kahekordseks tõusvast õlle hinnast selgelt ülepaisutatud ning ka paljude teiste kaupade puhul üritatakse praegu kasutada soodsat aega hinna tõstmiseks.

„Jah, kõigi kulud on tõesti suurenenud, aga sisendhinnad pole ei kaubanduses ega tootmises poole võrra tõusnud. Näiteks on tootmises suur komponent tööjõud, aga palgad ei kasva ju suvega kaks korda. Kaubanduses on praegu selgelt palju hinnaudu ja keerulise aja nahaalset ärakasutamist,“ ütles Lauring.

„Paistab, et konkurents lonkab nii jaekaubanduse kui kütuseturul. Viimase puhul pole näha, et üritataks konkurentidest iga hinna ja sendiga soodsamad olla. Pigem käib tihti mingi näitemäng ja tõstetakse hinda solidaarselt,“ lisas Lauring.

„Kui sisendhinnad kasvavad ja raha hind langeb, siis tahavad tootjad ja ettevõtted oma kasumeid hoida ja siit tulebki suur osa inflatsioonist. Praegu on veidi sarnane tunne kui paar aastat tagasi alkoholi aktsiisitõusu ajal, mil tegelikult tõstsid korraga hinda nii riik, tootjad kui poed. Ja kui aktsiisi alandati, ega siis tegelikult ju poes hinnad vanale tasemele enam ei langenud,“ kommenteeris Lauring.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.