Tarbija

Aastaga on hinnad Eestis tõusnud 19,1 protsenti

Kõige rohkem tõusid kodude hinnad.Foto: Canva

Harmoneeritud tarbijahinnad, ehk kõik Eesti territooriumil tehtud ostud, tõusid selle aasta aprillis võrreldes eelmise aasta sama kuuga 19,1 protsenti.

Võrreldes tänavuse märtsiga tõusis tarbijahindade harmoniseeritud indeks (THHI) 4,1 protsendi võrra, selgus statistikaameti andmetest.

Aastavõrdluses tõusid möödunud kuul enim, koguni 63,2 protsenti, eluasemehinnad. Järgnesid 23,6-protsendise aastakasvuga transpordihinnad ning 21,9 protsendiga hariduse ja lasteasutuste hinnad.

Toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnad kerkisid aprillis 14,5 protsenti, majapidamisega seotud tarbijahinnad 12,7 protsenti ning väljaspool kodu söömise ja majutuse hinnad 12,3 protsenti.

Vaba ajaga seotud hindade indeks kerkis samal ajal 10 protsenti, tervishoiuhinnad 5,4 protsenti, alkoholi ja tubakatoodete hinnaindeks 3,8 protsenti ning riietuse ja jalatsite hinnad 8,3 protsenti. 

Mitmesuguste teistest kategooriatest välja jäävate kaupade ja teenuste hinnad tõusid aga 7,7 protsenti.

Ainsana langes aprillis sidesegment, 2,8 protsendi võrra. 

THHI puhul on aluseks siseriiklik lähenemisviis ehk kõik Eesti territooriumil tehtud ostud, tarbijahinnaindeksi puhul aga elanikepõhine lähenemisviis ehk Eesti elanikkonna tehtud ostud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.