Tarbija

Avati esimene ilma kassa ja teenindajateta pood: kuidas seal oste teha?

Sarnaselt Amazon Go poeketile on ka nüüd Eestis olemas ilma kassa ja teenindajata pood.Foto: Erik Riikoja

Reitan Convenience Estonia avas Tallinna Tehnikaülikooli peahoones Eesti esimese mehitamata mugavuspoe R-Kiosk Go. Tegemist on väikepoega, kus puuduvad nii teenindajad kui ka kassa – klient siseneb pangakaardi või äpiga poodi, valib meelepärased tooted ning väljub.

Kõik ostud registreeritakse sensortehnoloogia abil virtuaalsesse ostukorvi ning tasumine toimub automaatselt poest väljudes. Kui klient mõtleb tooteid valides ümber, saab ta kauba riiulile tagasi panna ja toode eemaldatakse ostukorvist automaatselt.

Reitan Convenience Estonia tegevjuhi Tiia Ilvese sõnul algab poe avamisega Eesti mugavuskaubanduses uus ajajärk. „Käivad ettevalmistused juba kahe järgmise mehitamata väikepoe avamiseks, sest ostlemise mugavus tähendabki pidevat avatust uuele nii pakutava tootevaliku kui ümbritseva keskkonna mõttes,“ ütleb ta.

„Sensortehnoloogia tajub nii kaupade kaalu erinevusi kui ka liikumist. Kaalu erinevuste eristamine riiulitel on peamine erinevus tuntud Amazon Go lahendusega,“ ütleb ettevõtte arendusjuht Ingvar Põld.

Tema sõnul ei kasuta ega salvesta R-Kiosk Go tehnoloogia biomeetriat. “Lihtsustatult tähendab see, et tehnoloogia ei näe inimest inimesena, vaid objektina,” lisab Põld. Tavapoest eristab mehitamata poodi lisaks ka see, et seal ei ole müügil teenustooteid nagu bussipiletid ega ka isikutuvastamist nõudvaid tooteid nagu tubakas, alkohol ja lotopiletid.

Kuidas R-Kiosk Go mehitamata pood töötab:

  • sisene R-Kiosk Go äpi või pangakaardiga;
  • märgi väravas, kas sisened üksi või mitmekesi (näiteks koos lastega);
  • võta riiulitelt, mida soovid – kõik tooted lisatakse automaatselt virtuaalsesse ostukorvi;
  • kui mõtled mõne toote osas ringi ja paned selle tagasi, võetakse see automaatselt ostukorvist maha;
  • kui oled kõik meelepärased ostud valinud, jaluta lihtsalt poest välja – värav avaneb automaatselt ning ostusumma läheb maha poodi sisenemisel kasutatud pangakaardilt või äpis määratud maksevahendilt;
  • ostukorvi saad enne väljumist kontrollida ekraanilt, mis asub väravate kõrval. Seal on võimalik ka ostukviitung oma e-posti aadressile saata. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.