Tarbija

Eesti Energia hakkab vana tüüpi börsipaketi vahetanute pealt üle miljoni euro aastas rohkem teenima

Eesti Energia lisas börsipaketi vahetusele teenustasu.Foto: Scanpix

Eesti Energia vahetas vanemat tüüpi börsipaketid ringi, kuid küsib selle eest nüüd igakuist peaaegu kaheeurost teenustasu.

Eesti Energia börsipaketid, mis olid sõlmitud enne 2017. aastat, jälgisid keskmist börsihinda. Kui Ekspress Meedia selle asjaolu välja tõi, vabandati klientide ees ja lubati kõik vana tüüpi paketid ringi vahetada. Selle kuu alguseks on kõik vana tüüpi paketid kadunud, kuid tarbija peab hakkama selle eest igakuiselt 1,99 eurot teenustasu maksma.

“Tõepoolest, muudatusega lisandus klientidele kuutasu,” räägib Eesti Energia klienditeenuste kommunikatsioonijuht Lilian Eylandt Geeniusele. “Börsipaketi kuutasu aitab katta börsil elektri ostmise ja lõpptarbijale müümisega seotud kulusid, mis on kõrge ja kõikuva börsihinna tõttu hüppeliselt kasvanud,” räägib Eylandt ja lisab, et ka kõik teised, kes täna börsipaketi valivad peavad sama suurt teenustasu maksma.

Ta selgitab, et kuutasu lisandus vaid börsipaketile jäänud klientidele, kuid kogu klientide arvust oli neid tervelt 92 protsenti. Vana tüüpi pakett oli Eesti Energia sõnul umbes 50 000 tarbijal, seega paketivahetuse börsipõhisele tarbimisele said umbes 46 000 klienti. Kõik need kliendid hakkavad sellest kuust Eesti Energiale igakuist teenustasu maksma, mis teeb aastas peaaegu miljon ükssada tuhat eurot teenustasusid rohkem, kui varem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.