Eestis on nüüd kaks Michelini tärniga pärjatud restorani ning 31 giidis esile tõstetud söögikohta

Eesti on tänu oma suurepärastele restoranidele nüüd maailmakaardil.Foto: Scanpix

Michelin Guide Estonia esimene restranivalik on selgunud ning ühe tärniga pärjati kahte mereäärset restorani NOA Chef’s Hall ja 180° by Matthias Diether. Viis restorani said Bib Gourmand auhinna ning kaks restorani on tunnustatud Michelini rohelise tärniga nende pühendumuse eest jätkusuutlikule gastronoomiale.

„Eesti on üks neist riikidest, mida meie inspektorid on juba mitu aastat suure huviga põhjalikult uurinud. Pärast mitut kuud mööda riiki Tallinnast Tartuni ja Mäekülast Kloogarannani reisimist leidsid nad eest elava kulinaariaskeene, mis on täis kvaliteetseid asutusi ja mitmekesiseid kööke. Tõstes esile andekaid kokkasid ja professionaale, kes esitavad nii klassikalist Eesti kui ka rahvusvahelist repertuaari, on esimene restoranivalik suurepärane kutse põneva gastronoomilise sihtkoha avastamiseks,“ ütles Michelin Giidi rahvusvaheline direktor Gwendal Poullennec.

Michelini hindajad restorane viie kriteeriumi alusel:

  • Koostisosade kvaliteet
  • Kulinaarsete tehnikate valdamine
  • Maitsete harmoonia
  • Peakoka isiksus, väljendatuna tema roogades
  • Järjepidevus menüüs ja ajas

Bib Gourmand auhind antakse nendele restoranidele, kus hea toiduvalmistamine on ühendatud mõistlike hindadega. Välja valiti viis sellist restorani: Noa, Härg, Fellin, Lore Bistroo ning Mantel ja Korsten. Rohelise tärniga pärjati Põhjaka mõisat ning Fotografiskat.

Kolm Michelini eriauhinda andekate professionaalide tunnustamiseks

Michelin Guide on välja andnud kolm eriauhinda andekatele professionaalidele, et tõsta esile oskuste ja annete mitmekesisust, mis aitavad kaasa suurepärastele söögielamustele. Noore koka preemia läheb Lore Bistroo peakokale Janno Lepikule, kes eelnevalt tõusis inspektoritele esile restoranis Leib (praegu restoran Lee).

Oma kirgliku ja tähelepaneliku pühendumuse eest sai Michelini sommeljee auhinna NOA Chef’s Halli sommeljee Robert Põld ning teenusauhind läks Lahepere Villa restorani meeskonnale eesotsas Helen Vihtoliga koduse olemise ja külalislahke kogemuse tagamise eest.

Tunnustuse osaliseks said muuhulgas restoran Fii Tartus, restoran Wicca Laulasmaal, Lee Tallinnas, Ruhe Neemes ja Mere 38 Võsul.

Lisaks MICHELINI tärni või Bib Gourmandiga pärjatud restoranidele tähistavad ka teised MICHELIN Guide Estonia valikus olevad restoranid väga erinevaid üle riigi levinud kulinaarseid stiile. Kõiki tunnustatud restorane näeb veebis ja Michelini mobiilirakendusest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.