Tarbija

Elektripaketid muutusid septembrist tunnipõhiseks: kuidas see ära korraldati ja kas nüüd on kõik vana tüüpi paketid kadunud?

Kõik vana tüüpi paketid on eilse seisuga siiski tunnipõhiseks muudetud.Foto: Scanpix

Eesti Energial börsipõhised elektrilepingud, mis olid sõlmitud ennem 2017. aastat, ei arvestanud tunnipõhist vaid päeva ja öö keskmist elektribörsi hinda. Klientidele lubati muuta kõik vana tüüpi paketid tunnipõhiseks alates septembrist. Kas muutus on juba automaatselt toimunud ja kas paketti sai ka muuta?

Keskmise ja mitte tunnipõhise hinna jälgimise asjaolu tuli välja läbi klientide üllatuse, kes olid tunnipõhiselt tarbimist arvestanud ja arvel kajastus siiski päeva ja öö hindade keskmine summa. Läbi meediakajastuse pöörati probleemile tähelepanu, mistõttu Eesti Energia lubas kõik vanemat tüüpi paketid septembriks tunnipõhiseks muuta.

“Kõik vanemat tüüpi paketis olevad 48 000 klienti said augusti alguses personaalse teavituse, et nende keskmise börsihinna alusel elektrileping muutub 1. septembrist automaatselt tunnipõhise börsihinnaga lepinguks,” selgitas Eesti Energia klienditeeninduse kommunikatsioonijuht Lilian Eylandt.

See tähendab, et muudatud toimusid eilse seisuga juba automaatselt ära. Eylandt lisas, et kõik kliendid, kes tahtsid, said oma paketi muuta ka fikseeritud hinnaga paketiks ja paketti saab muuta igal hetkel ka hiljem. Kõige lihtsamaks paketivahetuse kanaliks on Eylandi sõnul Eesti Energia iseteenindus e-keskkonnas. Oluline on jälgida, et teatud tüüpi pakettidel rakendub lepingu lõpetamise või muutmise tasu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.