Tarbija

Kaardiga maksta ei saa, sest Premia jäätiseputkadesse internet lihtsalt ei ulatu

Miskipärast tuleb jäätist ikka sularahas osta.Foto: Scanpix

Murelik lugeja kirjutas Geeniusele, et suvel jooksul erinevatel üritustel käies on Premia jäätisejärjekorras seismise tulemuseks olnud pettumus, sest kaardimakseid vastu ei võeta. Ometigi peaks ettevõte saama endale makseterminali lubada?

Lugeja sõnul on Premia jäätiseputkades olnud sel aastal nii Viljandi Folgi ajal kui ka hiljuti Tallinnas toimunud Merepäevadel. Iseenesest mõistetavana võetava teenuse puudumine on aga küllaltki tüütu ja ebamugav.

Lugeja tehtud pilt Merepäevadel jäätisejärjekorras

Internet nendeni ei levi

Premia Tallinna Külmhoone AS juhatuse esimees Aivar Aus selgitab, et üldjuhul saab Premia jäätisekioskites siiski kõiki makseviise kasutada. “Meie operaatorid on tõesti osadel üritustel või osades kioskites eelistanud maksevahendina sularaha ja seda tavaliselt siis, kui puudub korralik interenetiühendus ja kaardimaksetega on veninud sabad väga pikaks,” räägib Aus Geeniusele ja lisab, et sularahaarveldus on lihtne ja ka kiire.

Küllaltki digiarenenud Eestis on interneti ühenduse puudumine üllatav. Ehk on asi metallist seintes? Sellegipoolest võib kliendile olla sularahas arveldamine tülikam kui järjekorras ootamine. Sularahaautomaate pole iga nurga peal ja raha toomine võtaks ilmselt kauem aega kui paar minutit kauem sabas seismine.

Enamik inimesi on harjunud kasutama kaardi- või mobiilimakseid, mistõttu sularaha paljud enam kaasas ei kanna. Kui palaval suvepäeval jäätisejärjekorras öeldakse, et kaardiga maksta ei saa, on sellest tulenev pahameel täiesti mõistetav.

Aus küll annab lootust, et kuna interentiühendus on järk järgult putkades paranenud, loodavad nad tuleva aasta suvel juba rohkemates kohtades kaardimakse võimalust pakkuda. Midagi kindlat siin siiski pole ja kui jäätist tahta, peaks sularaha igaks juhuks selle tarvis ikkagi taskus olema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.