Tarbija

Konkurentsiamet manitseb elektrimüüjaid: 70 000 klienti on veel sellise lepinguga, mida enam ei pakutagi

Vanad lepingute järgi arvestatakse hinda elektribörsi keskmise järgi.Foto: Canva

Elektrienergiamüüjate seas läbiviidud küsitluse tulemusena selgus, et Eestis on ligikaudu 70 000 börsipaketiga tarbimislepingut, kus arvestus käib kuu keskmise börsihinna, mitte tunnipõhise börsihinna alusel. Sellise paketiga tarbijad ei pruugi alati sellest teadlikud olla, teatas amet.

Konkurentsiamet pöördus seega elektrimüüjate poole pöördumisega suurendada klientide teadlikkust börsipaketi hinnaarvutuse põhimõttest. Juhul, kui klient seda soovib, peaks seejärel võimaldama kliendile üleminekut tunnipõhisele hinnaarvestusele.

Seoses märkimisväärselt tõusnud elektrihindadega on oluliselt kasvanud ka tarbijate aktiivsus elektriturul. Konkurentsiameti sõnul on väga tervitatav tarbijate soov oma elektrienergia tarbimist energiasäästlikumaks muuta ja juhtida vastavalt tunnipõhisele turuhinnale, mida börsipakett peaks üldiselt võimaldama. Keskmise börsihinna arvestusega paketis ei ole aga võimalik oma tarbimist hinnatundlikult juhtida nii, nagu seda võimaldab tunnipõhine hinnaarvestus.

Konkurentsiamet viis elektrienergia müüjate seas läbi pakutavaid elektripakette puudutava küsitluse, et uurida börsipakettide turuhinna arvutuse põhimõtet. Keskmise börsihinna alusel tehtava arvestuse puhul on tegemist varasematel aastatel sõlmitud lepingutega, hetkel ükski elektrimüüja vastavat paketti enam aktiivselt ei paku.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.