Tarbijahindade ülevaade: ootamatu on jätkuv eluasemehindade kasv

Langesid vaid sideteenused.Foto: Canva

Harmoneeritud tarbijahinnad tõusid selle aasta juunis võrreldes eelmise aasta sama kuuga 22 protsenti. Selle indeksi puhul võetakse arvesse Eesti territooriumil tehtud ostud, mitte ainult elanikkonna tehtud ostud.

Võrreldes tänavuse maikuuga tõusis tarbijahindade harmoniseeritud indeks (THHI) 2,8 protsendi võrra, selgus statistikaameti andmetest.

Kuigi elasemehindade jahenemisest on pikalt olnud juttu, selgus siiski statistikast, et kõige enam oli tõus just seal, koguni 66 protsenti. Sellele järgnesid 39,1-protsendise aastakasvuga transpordihinnad ning 19,1 protsendiga toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnad.

Väljaspool kodu söömise ja majutuse hinnad kerkisid juunis 18,4 protsenti, majapidamisega seotud tarbijahinnad 13,7 protsenti ning vaba ajaga seotud hinnad 10,2 protsenti.

Tervishoiuhinnad kerkisid samal ajal 6,5  protsenti, alkoholi ja tubakatoodete hinnaindeks 6,1 protsenti ning riietuse ja jalatsite hinnad 3,2 protsenti. 

Kõige vähem kerkisid hariduse ja lasteasutuste hinnad, mis aprillis tõusid ligi 22 protsenti. Juunis oli hariduse ja lasteasutuste hinnaindeksi tõus vaid 2,5 protsenti.

Mitmesuguste teistest kategooriatest välja jäävate kaupade ja teenuste hinnad tõusid aga 8,6 protsenti.

Ainsana langes mais sidesegment, 4,7 protsendi võrra. 

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.