Tarbija

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve amet hoiatab kevad- ja suvehooaja tooteid müüva e-poe eest

Laekunud on juba üle 80 avalduse.Foto: Canva

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve amet (TTJA) hoiatab kasvuhoonete, autotelkide, aiakaupade ja varjualuste müügiga tegeleva Directexpo OÜ e-poe eest.

TTJA poole on pöördunud üle 80 tarbija nii kirjalikult kui ka infotelefoni kaudu ja esitatud pöördumise seoses probleemidega Directexpo veebilehelt toodete tellimisel, selgub TTJA pressiteatest.

Pöördumiste kohaselt ei tarni Directexpo tarbijatele kaupa, ei tagasta õigeaegselt raha ega lahenda tarbijate esitatud kaebusi. Ettevõtja ei ole avaldanud veebilehel infot tellimuste täitmisega seotud probleemide kohta ja jätkab veebilehe kaudu toodete müümist. Tarbijavaidluste komisjoni poole pöördunud tarbijad on teinud tellimusi kaupleja veebilehe innovativetools.ee kaudu.

14. juunil edastas TTJA Directexpole hoiatuse avalikkuse teavitamise kohta ja kohustas ettevõtjat võtma kasutusele meetmeid, millega parandada ettevõtjaga ühenduse võtmist kui ka meetmeid tegelemaks koheselt tarbijate nõuetega ning määras ettevõtjale tagasiside esitamise tähtajaks tänavu 17. juuni, kuid määratud tähtajaks ettevõtte tagasisidet ei andnud.

21. juunil ehti Directexpole ettekirjutus eemaldada müügilt kaubad, mida pole võimalik tarbijatele tähtaegselt tarnida ning lisada veebilehele korrektne teave tarneaegade, kaebuste lahendamise korra ja ettevõtja kontaktandmete kohta.

Amet soovitab tarbijatel teadvustada kauplejaga tekkinud probleeme ja kaaluda igakülgselt riske enne Directexpole tellimuste esitamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.