Tarbija

Tarbijate kindlustunne muudkui langeb

Tarbijate kindlustunne on aastaga veidi rohkem kui neli korda langenud.Foto: Canva

Konjunktuuriinstituudi andmeil langes tarbijate kindlustunne juunikuu -35 punktilt mais -36 punktile, aasta varem oli näitaja -8 punkti juures.

Tarbijate kindlustunne näitab tarbijate optimismitaset nii enda kui riigi majandusliku olukorra suhtes. Kaks kolmandikku riigi majandusest on seotud eratarbimisega.

Hinnang riigi majanduslikule olukorrale järgneva 12 kuu jooksul püsis juulis juunikuisel tasemel ehk -62 punktil, aasta varem oli näitaja -5 punkti.

Tarbijate hinnang perekonna majanduslikule olukorrale järgneva 12 kuu jooksul kuuvõrdluses samuti ei muutunud ning püsis -33 punktil, mullu juulis oli näitaja 1 punkt.

Säästmise tõenäosuse hinnang järgmise 12 kuu jooksul tõusis juunikuu -17 punktilt -14 punktini. Aasta tagasi oli indikaatori näit -32 punkti.

Eesti Konjunktuuriinstituut avaldab igakuiselt konjunktuuribaromeetrid, mis näitavad küsitluse positiivsete ja negatiivsete vastuste protsentide vahet. Kindlustunde indikaator on Euroopa Komisjoni kasutatav baromeetri sünteesindikaator.

Tarbijate kindlustunde arvutamise metoodika muutus 2022. aasta mais. Valimi suurus on 1000 inimest, küsitlus viiakse läbi internetiküsitlusena.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.