Tarbija

Varsti jõuavad eelmise aasta lõpus tellitud Aliexpressi pakid tellijateni

Ligi 80 000 pakki oli Lätis kinni ning nüüd lõpuks toimetatakse tellijateni.Foto: Canva

Läti Postis takerdunud ligikaudu 80 000 saadetist jõudsid suure hilinemisega Eestisse. Tavapärasest palju pikema transpordiaja põhjuseks olid COVID-19 pandeemiast ja Ukraina sõjast tingitud rahvusvaheliste tarneahelate häired. 

Läti Postist selgitati, et tegemist on peamiselt Aliexpressi lihtsaadetistega, mis on teele pandud Hiinast. Kõige varasemad saadetised on postitatud eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses, teatas Omniva kaubamärki kasutav riiklik logistikafirma Eesti Post 

Saadetiste pikka hilinemist põhjustasid seejuures nii liinivedude muudatused Hiinast Lätti kui ka Ukraina sõjast tingitud rahvusvaheliste transpordipiirangute tõttu muutunud seniste vedude trajektoor.

Muutunud olukorras korraldati ümber lennutransport maapealseks ja kohandati selleks ka vastavaks Läti tolli saadetiste vastuvõtmise protseduurid. Lisaks tekkis Lätis viivitusi saadetiste andmete kontrollimisel ja tollis dokumentide vormistamisel.

Ehkki mõned Eestisse jõudnud saadetised on oma tarnetähtaja ületanud ning tõenäoliselt juba kaupmehe poolt saajatele hüvitatud, toimetab Omniva pakid tellijateni kiirendatud korras lähiajal. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.