Tallinnas on avatud ligi 40 tasuta veevõtukraani: kus need asuvad?

Miks maksta kaks eurot vee eest, kui seda saab linnas kraanist tasuta?Foto: Tallinna Vesi

Suviselt soojad ilmad koos võimalike kuumalainetega on saabumas ning sellega suureneb ka vajadus joogivee järele, mistõttu Tallinna Vesi avas juuni alguses linnaruumis avalikud veevõtupunktid, kust saab kuni septembri lõpuni võtta tasuta puhast joogivett.

Tallinna avalikud kraanid on kantud veebikaardile ning kõik joogipunktid on märgistatud QR-koodiga, mida skaneerides näeb ka teisi kaardil asuvaid veevõtupunkte.

Allikas: Tallinna Linnavalitsus

Kesklinna avalikud joogikraanid asuvad Tornide väljaku haljasala Snelli tiigi poolses otsas Nunne 18, Russalka mälestussamba ja mereranna vahel, Lootsi tänava ja Reidi tee ristumise koha lähedal Lootsi 8/1, Maarjamäe memoriaali lähedal Pirita teel, Tiigiveski pargi koerte jalutusväljaku kõrval, Järvevana tee ääres Filtri tee bussipeatuse lähedal Järvevana tee 3d ning Järve metsa lähedal parklas Järvevana tee 9g. Samuti leiab joogiveekraani Viru tänava ja Pärnu maantee vahel purskkaevu lähedalt Viru 27a, vanalinnast Harju ja Niguliste tänava nurgalt, Toompealt Taani kuninga aiast, Uuelt turult, Piiskopi aiast, Politseipargist, Järvevana tee kergliiklusteelt Järvevana tee 7n ja Kadrioru pargist.

Veevõtupunktid on ka Vabaõhumuuseumi teel, Pirita rannahoone läheduses ja Astangu kergliiklusteel.

Tasuta vesi aitab raha ja ka loodust säästa

“Ilma veeta ei saa elada meist keegi, kuid väga kuumade ilmadega on joogivee kättesaadavus eriti kriitilise tähtsusega. Sellel suvel on linnaruumis 38 avalikku veekraani, kust saab võtta kontrollitud kvaliteediga puhast joogivett,” ütles abilinnapea Vladimir Svet ja lisas, et kui värske kraanivesi on linnaruumis inimestele mugavalt kättesaadav, säästab see ka keskkonda, sest väheneb plastjäätmete hulk.

“Kui näiteks kasvõi pooled tallinlased eelistaksid suvel täita joogikraanist oma pooleliitrist kaasaskantavat veepudelit, saaksime ühe päeva jooksul ära hoida ligi 225 tuhande plastpudeli tootmise, transpordi ja käitlemisega seotud ressursside kulu,” rääkis AS Tallinna Vesi varahaldusdirektor Tarvi Thomberg. Tallinna Vee andmetel joob praegu kraanivett ligi 90 protsenti lõpptarbijaist.

Lisaks 38 avalikule veekraanile leiab paljudelt Tallinnas toimuvatelt avalikelt üritustelt veepaagid tasuta joogiveega. Puhast kraanivett pakuvad ka paljud pealinna kohvikud ja restoranid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.