Toetused ja hüvitised

Kaitseväe suurõppus Siil: kui palju õppusel osalemise eest raha saab ja kuidas seda arvestatakse?

Viimati 2018. aastal toimunud suurõppus SIIL tuleb taas mai kuus.Foto: Scanpix

Suurõppus Siil 2022 toimub juba varsti, mai keskpaigast kuni juuni alguseni. Õppusele kutsutakse ligikaudu 15 000 ajateenijat, reservväelast, tegevväelast, kaitseliitlast ja  liitlasriikide sõdurit ning õppusel osalemine on tasustatud.

Alates 01.01.2018 makstakse õppekogunemisel osaletud aja eest toetust olenevalt ametikohast ja mitte isiku enda auaste põhiliigist sõltuvalt. Tasud arvestatakse osaletud päevade kaupa. Tegu on brutosummadega, millelt arvestatakse maha ainult tulumaks (tulumaksuseadus § 19 lg 3 p 3). Kompensatsioon ei võrdu palgaga, vaid on oma olemuselt nagu toetus, mistõttu muid makse sellelt ei arvestata.

  • sõdur – 37 eurot päevas
  • allohvitser – 40 eurot päevas
  • ohvitser – 50 eurot päevas

Kui õppustel osalemise eest saadakse palgast vähem tasu, siis kaitsevägi seda vahe ei kompenseeri. Õppustel osalemine kompenseeritakse kõigile osalejatele ühtsetel alustel, eelpool välja toodud ametikohtadest sõltuvalt.

Õppustele kutsutud isikuid innustatakse rahalise puudujäägi tekkimisel suhtlema oma tööandjatega vahe kompenseerimiseks või mõne lahenduse leidmiseks. Sel viisil saaksid ka ettevõtted anda oma panuse riigikaitsesse.

Lisainfot ja teavet leiab kaitseväe lehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.