Toetused ja hüvitised

Kuidas ja mis tingimustel saab taotleda kuni 19-aastastele õppuritele mõeldud kooliaasta alguse toetust?

Tallinn toetab nüüd kõiki kuni 19-aastaseid õpilasi 50 eurose toetusega.Foto: Scanpix

Tänavu uue õppeaasta alguses maksab Tallinna linn lisaks esimesse klassi mineva lapse 320-eurosele toetusele ka kõigile põhikooli-, gümnaasiumi- ja kutsehariduse õpilastele kooliaasta alguse 50-eurost toetust.

Õppeaasta alguse toetust makstakse lapsele, kes on vähemalt ühe vanemaga samale Tallinna linna elukohale registreeritud hiljemalt toetuse maksmise kalendriaasta 1. jaanuaril. Varasemalt on toetust saanud vaid need lapsed, kes on Tallinna linnas tegutseva kooli õpilaste nimekirjas, kuid nüüd see piirang kaotati ja toetust saavad ka need lapsed, kes käivad mõnes teises omavalitsuses koolis. Toetus on mõeldud kõigile peredele, kes pealinnas elavad.

2022. aasta septembrist alates tuleb esitada taotlus ainult õppeaasta alguse toetuse esmakordsel taotlemisel, olenemata sellest, millisesse klassi laps või noor õppima asub. Eelnevatel aastatel esimesse klassi astumise toetust saanud pered peaksid sellel aastal uue taotluse esitama, kuna õppeaasta algust makstakse uue määruse järgi.

Järgmistel aastatel makstakse toetust automaatselt, kui kõik tingimused on jätkuvalt täidetud. Alaealise puhul esitab taotluse lapsevanem. Alates 18. eluaastast esitab noor taotluse toetuse saamiseks ise.

Toetuste taotlemine algab 13. septemberist

Tallinna koolitoetusi saab taotleda e-teeninduse kaudu Tallinna Iseteeninduskeskkonnas alates 13. septembrist kuni 30. novembrini. Taotluse võib esitada vanem, kes elab lapsega ametlikult samal Tallinna aadressil või noor alates 18.eluaastast tingimusel, et elab vähemalt ühe oma vanemaga ühel aadressil.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinn seni maksnud ranitsatoetust ainult kooliteed alustavatele lastele, kuid kooliaasta algus tähendab kõigile peredele täiendavat koormust ja seda ka vanemate õpilaste puhul.

„Eriti puudutab see neid peresid, kus on mitu kooliealist last,“ märkis Kõlvart. „Uus toetus oli suuresti mõeldud peredele elukalliduse tõusu korvamiseks. Kui vaadata praegust inflatsiooni, siis ei ole 50 eurot enam väga suur summa, kuid me alustame tänavu selle summaga ja püüame järgmisest aastast ka toetust suurendada.“

Õppeaasta alguse toetusteks on linnaeelarves ette nähtud tänavu 3,4 miljonit eurot ja sihtrühm on ligi 52 000 õpilast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.