Majandusminister: “Tarbijaid võiks sellel kütteperioodil samamoodi toetada nagu eelmisel.”

Ilmselt on ees ootamas veel üks raske talveperiood.Foto: Scanpix

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas leiab, et tuleval kütteperioodil võiks jätkata tarbijate toetamist sarnasel põhimõttel kui eelmisel.

“Töötasime majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis möödunud kütteperioodiks välja erinevad automaatsed toetused, mis täiendasid üksteist ning aitasid vähendada hinnatõusu mõjusid tarbijatele. Tarbijate toetamist võiks jätkata sarnasel põhimõttel ka sel kütteperioodil,” ütles Aas.

Toetuste suurusjärgust ja võimalikest katteallikatest on ministri sõnul detailsemalt mõtet rääkida siis, kui on selgem, milliste toetustega valitsus tervikuna otsustab edasi minna.

Kuidas toimusid hüvitamised?

Eelmisel kütteperioodil hüvitas riik taotluse alusel kuni keskmise sissetulekuga leibkondadele osaliselt energiakulud. Hüvitati  80 protsenti elektri, gaasi ja kaugkütte hinnatõusu osast ning toetuse ülempiir kõigi energiakulude peale kokku oli 500 kuus ja alampiir 10 eurot taotluse kohta.

Samuti määras valitsus tarbitud elektrile ja gaasile hinnalae, millest kõrgemad kulud kompenseeriti. Kodutarbijatele kompenseeriti kuni kuus 650 kilovatt-tunni ulatuses üle 120-eurose megavatt-tunni elektrihinna kulust ning 2,75 megavatt-tunni ulatuses üle 65-eurose megavatt-tunni gaasihinna kulu. 

Lisaks hüvitati kuni detsembrikuuni kõigile elektritarbijatele elektri võrgutasu 50 protsendi ulatuses, alates jaanuarist hüvitati asutustele ja ettevõtetele elektri võrgutasu 100 protsenti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.