Toetused ja hüvitised

Meeldetuletus: riigi poolt makstav hinnaleevenduse toetus on siiski ühekordne

Kõige viimasena saavad toetuse kätte puuduva töövõimega inimesed.Foto: Canva

Riik maksab novembris kõikidele pensionäridele, kes on vanaduspensionieas, puuduva töövõimega inimestele ja lapsetoetuse saajatele ühekordset hinnaleevendamise toetust 50 eurot, mis on paljudele tänaseks juba laekunud.

Sotsiaalkindlustusameti peadirektor Maret Maripuu tuletab meelde on 50-eurone toetus vanematele inimestele ning lapsevanematele natukenegi abiks. „Hinnatõus on olnud erakordselt kiire ning makstav toetus leevendab veidi esmavajalike kaupade ja teenuste hinnatõusust tingitud vahet. Kokku saab toetust ligi 584 000 inimest umbes 29 miljoni euro ulatuses,“ rääkis Maripuu.

Sotsiaalkindlustusamet maksab ühekordset toetust Eestis elavatele vanaduspensioni eas pensionäridele, kes on Eesti riikliku pensioni saajad, töövõimetuspensioni või rahvapensioni saavale 100 protsenti töövõimetusega inimesele ja lapsetoetuse saajatele. Hinnatõusu leevendamise toetust makstakse iga lapsetoetust saava lapse eest. Puuduva töövõimega inimestele maksab hinnatõusu leevendamise toetust töötukassa.

Ühekordne hinnatõusu leevendamise toetus makstakse pensionäridele välja 4. novembril ja lapsevanematele koos lastetoetusega 8. novembril. Puuduva töövõimega inimestele maksab töötukassa toetuse välja hiljemalt 10. detsembril. 

Hinnatõusu leevendamise toetust taotlema ei pea. Rohkem infot hinnaleevenduse toetuse kohta leiab SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.